Osiągnięcia


WOJEWÓDZKI KONKURS TECHNICZNY

 

23.04.2018 r. odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Technicznego. W konkursie brało udział ośmioro uczniów ze szkół naszej gminy. Maksymalnie można było uzyskać 68 punktów. Test okazał się trudny, gdyż wymagał opanowania wielu – często niełatwych – zagadnień technicznych z różnych dziedzin np. komunikacji, rysunku technicznego, włókiennictwa, urządzeń technicznych, elektryczności, drewna, papieru itp. Awans do kolejnego etapu Konkursu uzyskali uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 85% punktów. Naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim reprezentować będzie Paweł Łapszyński z kl. VI.


Dziękuję Poli Grzybowskiej i Olegowi Bąkowskiemu za trud włożony w przygotowanie się do konkursu, a Pawłowi życzę dalszych sukcesów.


S. Włodarczyk

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap gminny

 

Tuż przed feriami, w piątek 12 stycznia 2018 r., uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami z języka angielskiego w ramach eliminacji gminnych Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs przeprowadzony został w Publicznej Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Pokoju. Naszą placówkę reprezentowało sześcioro uczniów: Magdalena Jurek – kl. VI, Pola Grzybowska – kl. VI, Marcel Ryniak – kl. VI, Paweł Łapszyński – kl. VI, Szymon Walentek – kl. VII i Dominika Krysiak – kl. VII. Wychowankowie zmagali się z zadaniami z zakresu rozumienia wypowiedzi pisemnych (czytanie ze zrozumieniem), testem gramatyczno-leksykalnym oraz zadaniami dotyczącymi wiedzy z zakresu realioznawstwa. W „językowych” potyczkach ex aequo III miejsce zajęły: Magdalena Jurek i Pola Grzybowska.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Renata Uryga

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

 

8.01.2018 r. odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół podstawowych. W czasie 90 minut uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu czytanego, znajomością struktur gramatyczno-leksykalnych oraz zaprezentować swoje wiadomości z zakresu realioznawstwa (Niemcy, Śląsk Opolski). Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Magdalena Jurek.


Serdecznie gratulujemy Magdzie udziału w gminnym etapie i życzymy jej powodzenia
w zmaganiach z językiem niemieckim w przyszłym roku.

 

Nauczyciel języka niemieckiego
Klaudia Bilińska

 

Etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego


10 stycznia 2018 roku w Domaradzu odbył się gminny etap XVIII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Uczniowie zmierzyli się tam z naprawdę trudnymi zadaniami, które wymagały od nich bardzo dużego wysiłku intelektualnego.


Pierwsze miejsce przypadło chłopcu z klasy VII ze szkoły w Domaradzu, natomiast kolejne pozycje należały już do naszych jakże uzdolnionych uczniów!


II miejsce zajął Kacper Gajewski z klasy V,
III miejsce zajęła Pola Grzybowska z klasy VI,
IV miejsce zajęła Magdalena Jurek z klasy VI.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów w kolejnych latach!


Oprac.: Paweł Parzuchowski

 

 

GMINNY KONKURS HISTORYCZNY W ŁUBNIANACH

 

Dnia 5 stycznia 2018 r. w Łubnianach odbył się Gminny Konkurs Historyczny, będący eliminacjami do XI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO. Do konkursu na etapie gminnym zakwalifikowało się sześciu uczniów z naszej szkoły. I tak wiadomości z zakresu wiedzy historycznej sprawdzali:

  • Jakub Mroczkowski i Karol Makarewicz z klasy V;
  • Magdalena Jurek, Paweł Łapszyński i Mikołaj Olejnik z klasy VI;
  • Szymon Walentek z klasy VII.

 

W Konkursie rywalizowało 16 uczniów z pobliskich szkół: z Łubnian, z Jełowej i z Biadacza. Zadania konkursowe znacznie wykraczały poza treści podstawy programowej z historii. Uczniowie musieli więc wykazać się dużą wiedzą. Udział w Konkursie już na tym etapie to spory sukces. Najlepszy okazał się uczeń naszej szkoły.

 

I miejsce zajął Paweł Łapszyński z klasy VI, a tuż za nim na III miejscu uplasował się kolega z klasy Mikołaj Olejnik. BRAWO!!

 

Należy dodać, iż pozostali nasi uczniowie w rankingu punktowym zajęli również wysokie lokaty. Jest to potwierdzeniem, że sumiennie pracują i poszerzają swoje przedmiotowe wiadomości.

 

Gratulujemy uczestnikom GMINNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO i dziękujemy p. Robertowi Ś wiercowiza przygotowanie uczniów do tego konkursu.

 

Oprac.: Bożena Lis

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

WOJEWÓDZKI KONKURS POLONISTYCZNY


Dnia 4 stycznia 2018 r. ośmioro uczniów naszej gminy zmagało się z zadaniami z języka polskiego. W tym roku tematem przewodnim była rodzina. Uczniowie musieli dokonać analizy i interpretacji wiersza Magdaleny Czapińskiej pt. „W moim magicznym domu”, wykazać się znajomością lektur, ortografii, gramatyki, a także scharakteryzować jedną osobę z rodziny.
Wyniki konkursu:


I miejsce - Magdalena Jurek, uczennica zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.
II miejsce – Dominika Krysiak


Gratulacje!!!

 

Życzę dalszych sukcesów.

 

Sylwia Włodarczyk

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap szkolny

 

14 listopada 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas: V, VI i VII. Wychowankowie zmagali się z zadaniami z zakresu rozumienia wypowiedzi pisemnych (czytanie ze zrozumieniem) oraz wiedzy leksykalno-gramatycznej. Aż sześcioro uczniów zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu:

I miejsce - Szymon Walentek
II miejsce - Magalena Jurek
III miejsce - Agnieszka Kucharska
IV miejsce - Pola Grzybowska
V miejsce - Paweł Łapszyński
VI miejsce - Marcel Ryniak

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Renata Uryga

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego - etap szkolny

 

W dniu 09.11.2017 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Wzięli w nim udział uczniowie z klas V-VII. Z grona uczestników najwięcej punktów uzyskała uczennica klasy VI Magdalena Jurek, która zakwalifikowała się też do etapu gminnego. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy VII Agnieszka Kucharska, a na trzeciej pozycji uplasował się jej kolega z klasy - Szymon Walentek.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie, a Magdzie życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

 

K. Bilińska

 

Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap szkolny


13 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap szkolny. W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów: Dominik Guszkiewicz, Karol Makarewicz, Jakub Mroczkowski, Justyna Orzeszyna, Szymon Walentek, Magdalena Jurek, Mikołaj Olejnik oraz Paweł Łapszyński. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z dziejów Polski, Europy i Świata od czasów prehistorycznych do końca średniowiecza czyli 1492 roku. Oprócz pytań zamkniętych uczniowie analizowali tekst źródłowy, musieli wykazać się znajomością mapy i postaci historycznych.


I miejsce w konkursie zajął Paweł Łapszyński, II miejsce Szymon Walentek, III miejsce Magdalena Jurek. Do etapu gminnego zakwalifikowało się sześciu uczniów, którzy uzyskali powyżej 75% poprawnych odpowiedzi. Są nimi: Karol Makarewicz, Jakub Mroczkowski, Szymon Walentek, Magdalena Jurek, Mikołaj Olejnik oraz Paweł Łapszyński. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Robert Świerc

 

SZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY


08.11.2017r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny. Motywem przewodnim było dobre wychowanie. Uczniowie zmagali się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi z literatury i nauki o języku. Maksymalnie mogli zdobyć 46 punktów. Aż pięcioro zakwalifikowało się do etapu gminnego.
I miejsce – Magdalena Jurek i Agnieszka Kucharska
II miejsce – Dominika Krysiak
III miejsce – Szymon Walentek i Paweł Łapszyński

 

Życzę dalszych sukcesów. Przed nami jeszcze wiele pracy…

 

Opr. Sylwia Włodarczyk

 

Kangur Matematyczny 2017

 

17 stycznia odbyły się szkolne eliminacje Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Do kolejnego etapu, który odbędzie się w marcu, zakwalifikowali się uczniowie:

  • w kategorii Żaczek: Makarewicz Dawid, Smirek Karol, Dedek Szymon, Żołnowska Maja, Kozłowski Mikołaj, Szrom Adrian i Makarewicz Martyna – z klasy IIa, oraz Giza Hanna, Orzeszyna Zuzanna i Ciurla Olaf z klasy IIb.
  • w kategorii Maluch: Dudik Piotr, Grabska Zuzanna, Dębski Bartek, Tasiemska Zofia – z klasy IIIa, Olszewski Orest, Podgórski Jan, Guszkiewicz Kinga, Mazurek Kamil z klasy IIIb, Gajewski Kacper, Rzepska Martyna, Żołnowska Oliwia, Guszkiewicz Dominik, Orzeszyna Justyna, Mroczkowski Jakub – z klasy IV.
  • w kategorii Beniamin: Łapszyński Paweł z kl. V oraz Zaczyńska Gabriela z klasy VI.

 

oprac. M. Kędzierski

Eliminacje gminne XVII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

 

12 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach XVII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, które odbyły się w Domaradzu. Naszą szkołę reprezentowali: Jurek Magdalena, Bąkowski Oleg oraz Paweł Łapszyński, wszyscy z klasy V. Miło nam poinformować iż I miejsce (ex æquo z uczniem ze szkoły w Domaradzu) zajął Paweł Łapszyński, natomiast Magda i Oleg zajęli czwarte miejsce. Warto wspomnieć, iż nasi piątoklasiści rywalizowali z uczniami o rok starszymi – z klasy szóstej, więc tym bardziej sukces cieszy.

 

oprac. M. Kędzierski

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

 

11.01.2017 r. w naszej szkole odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy na etapie gminnym. W konkursie brało udział ośmioro uczniów. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań. Zadania wymagały wiedzy z biologii, geografii, fizyki i chemii.


I miejsce zajęła Agnieszka Kucharska oraz M. Mainka i M. Szweda z Domaradza.
II miejsce Rafał Scheitza.
III miejsce zajęli Mateusz Krzemiński oraz N. Mainka z Domaradza.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Oprac. G. Owczarek

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap gminny

 

10 stycznia 2017 roku odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, przeprowadzone w szkole podstawowej w Domaradzu. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy VI: Agnieszka Kucharska i Szymon Walentek. Wychowankowie zmagali się z zadaniami z zakresu rozumienia wypowiedzi pisemnych (czytanie ze zrozumieniem), testem leksykalno-gramatycznym oraz zadaniami dotyczącymi wiedzy z zakresu realioznawstwa – USA i Kanada. W „językowych” potyczkach ex aequo I miejsce zajęli Agnieszka Kucharska i Szymon Walentek. Mateusz Szweda ze szkoły w Domaradzu zajął miejsce II, a Igor Mentek miejsce III.


Wszystkim uczestniczkom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Renata Uryga

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny


05.01.2017r. w Domaradzu odbył się gminny etap Konkursu Polonistycznego. Uczniowie musieli zmierzyć się z ortografią, gramatyką, testem czytania ze zrozumieniem oraz znajomością lektur. Praca pisemna dotyczyła przeszłości… Tematyka rozległa…

 

Nasze uczennice jednak poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.
I miejsce zajęła Agnieszka Kucharska i Rafał Scheitza - uczeń z Domaradza, II miejsce - Dominika Krysiak.

 

Agnieszka będzie reprezentować naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym - 31 stycznia 2017r. w Opolu.

 

Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Zdjęcia

 

S. Włodarczyk

 

Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap gminny

 

3 stycznia 2017 roku odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap gminny. W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Pokoju oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. Jakuba Kani w Domaradzu. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Łapszyński, Szymon Walentek, Patryk Szrom, Szymon Kokocki. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z dziejów Polski, Europy i Świata od czasów prehistorycznych do trzeciego rozbioru Polski czyli 1795 roku. Test konkursowy składał się z zadań otwartych i zamkniętych o charakterze hybrydowym typu prawda – fałsz, uzupełniania luk, podpisu ilustracji, itp. Uczniowie analizowali tekst źródłowy, musieli wykazać się znajomością mapy i postaci historycznych.

 

I miejsce w konkursie zajął Paweł Łapszyński, II miejsce Mateusz Szweda, III miejsce Patryk Szrom. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Paweł Łapszyński z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Pokoju, uzyskując 92% poprawnych odpowiedzi.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia

 

Robert Świerc

Szkolne eliminacje
XVII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

 

Dnia 8 listopada, w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje XVII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, do których zgłosiło się szesnaścioro chętnych uczniów z klas IV-VI. Eliminacje przebrnęła trójka uczniów klasy V – Magdalena Jurek, Paweł Łapszyński oraz Oleg Bąkowski, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na kolejnym etapie – gminnym.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

oprac. M. Kędzierski

Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap szkolny


10 listopada 2016 roku odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap szkolny. W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów: Paweł Łapszyński, Szymon Walentek, Patryk Szrom, Szymon Kokocki, Oleg Bąkowski, Karol Makarewicz, Szymon Michalski. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z dziejów Polski, Europy i Świata od czasów prehistorycznych do końca średniowiecza czyli 1492 roku. Oprócz pytań zamkniętych uczniowie analizowali tekst źródłowy, musieli wykazać się znajomością mapy i postaci historycznych.


I miejsce w konkursie zajął Paweł Łapszyński, II miejsce Patryk Szrom, III miejsce Szymon Walentek, IV miejsce Szymon Kokocki. Do etapu gminnego zakwalifikowali się wyżej wymienieni uczniowie.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Robert Świerc

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap szkolny

 

16 listopada 2016 roku odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział dwóch uczniów klasy szóstej: Agnieszka Kucharska i Szymon Walentek. Szóstoklasiści zmagali się z zadaniami z zakresu rozumienia wypowiedzi pisemnych (czytanie ze zrozumieniem) oraz wiedzy leksykalno-gramatycznej. Uczniowie zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Oprac. R. Uryga

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy – etap szkolny


Dnia 14 listopada w naszej szkole odbyły się eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.
Celem konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wspieranie uzdolnień uczniów
- motywowanie do poszerzania wiadomości oraz systematycznej pracy
- kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody
- stworzenie możliwości osiągnięcia sukcesu
Do konkursu przystąpiło sześcioro uczniów z klasy szóstej.
Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Szymon Walentek, Agnieszka Kucharska, Mateusz Krzemiński, oraz Filip Węgrzyn.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu.

 

Opr. G. Owczarek

WOJEWÓDZKI KONKURS POLONISTYCZNY
ETAP SZKOLNY


Dnia 9 listopada 2016r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.
Celem konkursu było m.in.:
- rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego myślenia uczniów;
- stwarzanie uczestnikom Konkursu możliwości prezentacji własnych uzdolnień i talentów literackich;
- wdrażanie do samokształcenia kulturowo – literackiego i językowego uczniów;
- kształtowanie postawy szacunku wobec wybitnych dzieł literatury i kultury polskiej oraz światowej.


Do Konkursu przystąpiło troje uczniów z klasy szóstej.
I miejsce zajęła Dominika Krysiak i Agnieszka Kucharska
II miejsce – Szymon Walentek

 

Dziewczyny przechodzą do dalszego etapu.

 

Gratuluję wszystkim i życzę dalszych sukcesów.
S. Włodarczyk

 

„PRZYRODA W LITERATURZE POLSKIEJ”


             24 uczestników szkolnego konkursu recytatorskiego w kategorii klas I-VI, przystąpiło do rywalizacji o prym najlepszego krasomówcy w szkole. W bieżącym roku tematem przewodnim była „Przyroda w literaturze polskiej”. Temat wdzięczny i iście zajmujący. Wybór literatury ogromny.
       Klasowe konkursy wyłoniły czołowych reprezentantów z poszczególnych klas. I to oni stanęli do szkolnej rywalizacji. Wybór najlepszych krasomówców zawsze jest trudny dla komisji konkursowej, o czym przypomniała w swoim wystąpieniu członkini komisji. Stwierdziła, że chętnie nagrodzono by wszystkich uczestników konkursu, jednak jest to rywalizacja i obowiązują zasady konkursowe. „Pod lupę” komisja konkursowa wzięła: dobór wiersza, jego opanowanie pamięciowe, kulturę słowa, trafność interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny uczestnika. Równolegle z pracami komisji konkursowej trwał konkurs publiczności, której zadaniem było wyłonienie, w drodze głosowania, najlepszego krasomówcy.

           Decyzją jury konkursu, laur zwycięstwa, czyli I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim „Przyroda w literaturze polskiej” zdobyła:
Martyna Makarewicz z kl. IIA

II miejsce - Maja Pieczykolan z kl. IIA
III miejsce - Borys Szewczyk z kl. IIIA
IV miejsce - Kalina Kołodziej z kl. IIIA
V miejsce - Zuzanna Orzeszyna z kl. IIB
W kategorii klas IV - VI:
I miejsce - Magdalena Jurek z kl. V
II miejsce - Agnieszka Kucharska z kl.VI
III miejsce - Hanna Żurowska z kl.VI

 

Wyróżnienie otrzymali: Oleg Bąkowski i Paweł Łapszyński z klasy V.
Finaliści szkolnego konkursu recytatorskiego będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie.


Decyzją publiczności:
I miejsce - Szymon Dedek
II miejsce - Martyna Makarewicz
III miejsce - Zofia Tasiemska

 

 

XX Gminny Konkurs Recytatorski już za nami
Klasy I – III

I miejsce - Maja Pieczykolan
II miejsce - Martyna Makarewicz

 

Klasy IV – VI

 

I miejsce – Agnieszka Kucharska
II miejsce – Magdalena Jurek
Wyróżnienia otrzymali: Oleg Bąkowski i Paweł Łapszyński

 

 

 

Zdjęcia

Zdjęcia

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

 

Konkurs Recytatorski kl. IIIB

 

Dnia 14 listopada 2016r. w klasie IIIB odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski. Uczniowie samodzielnie wyszukali wiersze, które pragnęli zaprezentować koleżankom i kolegom. Deklamowana poezja swą tematyką nawiązywała do otaczającej nas przyrody. Dzieci wybrały utwory znanych polskich poetów, takich jak Jan Brzechwa, czy Julian Tuwim. Recytacja każdego z uczniów została oceniona przez wychowawcę. Czterech trzecioklasistów zakwalifikowało się do kolejnego etapu - Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Laureatami zostali: Kinga Guszkiewicz, Julia Andruszków, Bartosz Przytuła i Jan Podgórski.

 

Naszym reprezentantom życzymy powodzenia.

 

wych.: Bożena Baczyńska-Lis

Konkurs recytatorski Jugend tragt Gedichte vor- eliminacje rejonowe

 

We wtorek, 24 maja uczniowie- Paweł Łapszyński, Oleg Bąkowski, Magdalena Jurek, Natalia Szewczyk uczestniczyli w konkursie recytatorski, który odbył się w miejscowości Zagwiździe w Starej Młotowni. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ponieważ oprócz reprezentantów szkół podstawowych występowali uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Nasi przedstawiciele niestety nie dostali się do kolejnego etapu, ale każdy z nich otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Wspomnieć należy jeszcze, że Paweł, Oleg, Magda i Natalia wzięli jeszcze udział w grze terenowej dotyczącej miejscowości, w której przebywali. Pod opieką pani Dominiki i przewodnika poszukiwali odpowiedzi na pytania z treści oraz pytania praktyczne, które otrzymywali w kolejnych punktach trasy, którą mieli pokonać. Naszym przedstawicielom należą się podziękowania za reprezentowanie szkoły w konkursie, a przed wszystkim nauczenie się dwóch wierszy w języku niemieckim. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy dołożyli starań, by ich mogły wziąć udział w rejonowym etapie konkursu recytatorskiego w języku niemieckim.

oprac. D.Guszkiewicz

 

 

 

 

 

Konkurs recytatorski Jugend tragt Gedichte vor- eliminacje gminne

 

W czwartek, 21 kwietnia odbył się jak co roku w naszej szkole konkurs recytatorski w języku niemieckim. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas I-VI naszej szkoły oraz zaproszeni goście ze szkoły podstawowej w Domaradzu.

W eliminacjach gminnych jury oceniało występ uczestników w dwóch kategoriach:

 

klas I-III oraz klas IV-VI

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

w kategorii klas I-III:

 

I miejsce Monika Medelnik - SP Domaradz

II miejsce- Kinga Guszkiewicz- SP Pokój, Hania Giza SP Pokój

III miejsce- Paulina Góra SP Domaradz, Zuzia Grabska SP Pokój

 

w kategorii klas IV-VI:

 

I miejsce- Oleg Bąkowski SP Pokój

II miejsce- Paweł Łapszyński SP Pokój

III miejsce- Natalia Szewczyk, Magdalena Jurek SP Pokój

 

Uczniowie klas IV-VI zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu.

Gratulujemy!!!

oprac. D.Guszkiewicz

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

 

22 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokoju, odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych: Skorecki Michał z klasy VI oraz Macoch Oliwia, Szrom Patryk i Krzemiński Mateusz z klasy V. Jak na debiutantów w tego typu konkursie, uczniowie uzyskali wysokie wyniki, ocierając się o podium, jednak nie udało im się zakwalifikować do kolejnego etapu.

 

zdjęcia

 

oprac. M. Kędzierski

 

 

Kangur Matematyczny 2016


17 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Naszą szkołę w poszczególnych kategoriach reprezentowali uczniowie – w kategorii „Żaczek”: Szewczyk Borys, Golik Julian z klasy IIA oraz Mazurek Kamil i Podgórski Janek z klasy IIB. Kategorię „Maluch” reprezentowali uczniowie: Żołnowska Oliwia i Szeląg Grzegorz z klasy III a także Bąkowski Oleg, Łapszyński Paweł oraz Kokocki Szymon z klasy IV. Kategorię „Beniamin” reprezentowała Natalia Szewczyk z klasy VI.
Wyniki konkursu organizatorzy ogłoszą pod koniec maja.

 

zdjęcia

 

oprac. M. Kędzierski

 

 

Dnia 15 marca 2016 r. w Dobrzeniu Wielkim uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Sztafecie Jubileuszowej z okazji 70-lecia LZS. W zawodach udział wzięło 10 sztafet. Młodzież z naszej placówki w składzie: Maks Hyszczyn, Wiktoria Gil, Hania Żurowska, Mateusz Krzemiński, Jacek Szymala oraz Magda Jurek zajęła IV miejsce.
Tego samego dnia grupa w składzie: M. Jurek, W. Gil, B. Zając, J. Kołodziej zajęła II miejsce w konkursie drużynowym w skoku wzwyż podczas V Dobrzeńskiego Festiwalu Skoków i Rzutów. Gratulujemy!

 

 

Co w sporcie "piszczy"...

 

10 marca 2016 r. odbyły się w naszej szkole półfinały wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkół Wiejskich w mini piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. Nasze uczennice w składzie: Magda Jurek (IV), Oliwia Macoch (V), Oliwia Seredziuk (V), Hania Żurowska (V), Julia Chajnowska (VI), Wiktoria Gil (VI), Daria Jasińska (VI), Emilia Łakomy (VI), Zuzia Wierzchowska (VI) zajęły II miejsce.
Chłopcy w składzie: Maks Hyszczyn (VI), Janek Kołodziej (VI), Wojtek Silicki (VI), Błażej Zając (VI), Mateusz Krzemiński (V), Alan Pacek (V), Szymon Walentek (V), Jacek Szymala (IV), Bartek Urbański (IV) zajęli I miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego.
Dnia 15 marca 2016 r. w Dobrzeniu Wielkim odbył się V dobrzeński festiwal skoków i rzutów. Uczniowie naszej placówki w składzie: W. Gil, M. Jurek, B. Zając oraz J. Kołodziej zajęli w konkursie drużynowym w skoku wzwyż II miejsce.
Ponadto młodzież z naszej szkoły w składzie: M. Jurek, H. Żurowska, W. Gil, J. Szymala, M. Krzemiński, M. Hyszczyn uczestniczyła w sztafecie jubileuszowej 70-lecia LZS. W pierwszym biegu wygrali z ZSP Domaszowice, w małym finale ulegli ZSP Dobrzeń Wielki i zajęli IV miejsce. Uczestnicy otrzymali poczęstunek i medale.

 

R. Letki

 

 

Stypendyści za wyniki w nauce
w I okresie roku szkolnego 2015/2016

 

W klasie IV:
Oleg Bąkowski, średnia ocen: 5,00
Pola Grzybowska, średnia ocen: 5,16
Magdalena Jurek, średnia ocen: 5,25
Paweł Łapszyński, średnia ocen: 4,75

 

W klasie V:
Szymon Walentek, średnia ocen: 5,00
Agnieszka Kucharska, średnia ocen: 4,92

 

W klasie VI:
Emilia Łakomy, średnia ocen: 4,91
Natalia Szewczyk, średnia ocen: 4,91
Wiktoria Gil, średnia ocen: 4,91
Jagoda Grabska, średnia ocen: 4,91

Jakub Dębski, średnia ocen: 4,75

 

 

Konkurs Przyrodniczy

 

Dnia 13 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.
Szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: J. Grabska, Z. Wierzchowska, W. Gil, E. Łakomy oraz N. Szewczyk. Do konkursu przystąpili również uczniowie ze szkoły w Domaradzu i Bąkowicach.
Uczestnicy konkursu zmagali się z trudnymi pytaniami z fizyki, biologii i ekologii.
I miejsce zajął Szymon Chmura
II Henryk Opala
III Jagoda Grabska
IV Emila Łakomy i Zuza Wierzchowska
V Wiktoria Gil
VI Natalia Szewczyk
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

Opr. Grażyna Owczarek

WOJEWÓDZKI KONKURS POLONISTYCZNY


Dnia 14 stycznia 2015r. w naszej szkole odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Celem konkursu było:
1. Rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego myślenia uczniów.
2. Wdrażanie do samokształcenia kulturowo-literackiego i językowego uczniów.
3. Stwarzanie uczestnikom Konkursu możliwości prezentacji własnych uzdolnień i talentów literackich.
4. Wyłonienie najlepszych uczniów.
W Konkursie wzięło udział pięcioro uczniów.
I miejsce zajął Szymon Chmura
II Natalia Szewczyk
III Jagoda Grabska
IV Wiktoria Gil
V Emilia Łakomy

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 

Opr. S. Włodarczyk

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap gminny


7 stycznia odbyły się gminne eliminacje XVI Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, przeprowadzone w szkole podstawowej w Domaradzu. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice klasy VI: Wiktoria Gil, Jagoda Grabska, Emilia Łakomy i Natalia Szewczyk. Dziewczyny zmagały się z zadaniami z zakresu rozumienia wypowiedzi pisemnych (czytanie ze zrozumieniem), testem leksykalno-gramatycznym oraz zadaniami dotyczącymi wiedzy z zakresu realioznawstwa. W „językowych” potyczkach Jagoda Grabska zajęła miejsce II, Natalia Szewczyk miejsce III, Wiktoria Gil miejsce V, a Emilia Łakomy miejsce VI. Wszystkim uczestniczkom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Oprac. R. Uryga

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół podstawowych 2016- eliminacje gminne

 

W piątek 8 stycznia, dwie uczennice naszej szkoły Natalia Szewczyk oraz Emilia Łakomy z klasy szóstej reprezentowały naszą placówkę w konkursie języka niemieckiego, który został przeprowadzony w szkole podstawowej w Domaradzu. Dziewczyny "sprawdzały się" w czytaniu ze zrozumieniem, pisaniu, wiedzy o Niemczech. Na tym etapie konkursu musiały również wykazać się znajomością Śląska, wiedzą o naszym województwie, miastach z nim sąsiadujących i niemieckich nazwach wsi położonych w województwie opolskim.

Miło mi poinformować, że na sześciu uczestników konkursu  Natalia Szewczyk zajęła II miejsca, a Emilka III. Dziewczynom należą się serdeczne podziękowania za udział w konkursie oraz powodzenia w dalszych zmaganiach, ponieważ będą brały jeszcze udział w innych konkursach przedmiotowych.

 

oprac. D.Guszkiewicz

Eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

 

Dnia 11stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, które odbyły się w Domaradzu. Naszą szkołę reprezentowały: Gabriela Zaczyńska z klasy V oraz Jagoda Grabska z klasy VI. Miło nam poinformować iż Jagoda zajęła I miejsce, natomiast Gabrysia, dla której był to debiut w zmaganiach konkursowych – III miejsce. Gratulujemy!!!


oprac. M. Kędzierski

Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap gminny


12 stycznia 2016 roku odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap gminny. W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów z naszej szkoły oraz trzech z Szkoły Podstawowej w Domaradzu. Naszą szkołę reprezentowali Paweł Łapszyński, Szymon Walentek, Jagoda Grabska, Emilia Łakomy, Patryk Szrom, Emilia Grzybowska. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z dziejów Polski, Europy i świata od czasów prehistorycznych do trzeciego rozbioru Polski, czyli 1795 roku. Oprócz pytań zamkniętych analizowali tekst źródłowy, musieli wykazać się znajomością mapy i postaci historycznych.
I miejsce w konkursie zajął Szymon Chmura, II miejsce Paweł Łapszyński, III miejsce Szymon Walentek. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Szymon Chmura z Szkoły Podstawowej w Domaradzu. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

zdjęcia

 

Robert Świerc

 

Konkurs Plastyczny

 

Miło mi poinformować o sukcesie naszej uczennicy Hani Żurowskiej w konkursie plastycznym organizowanym przez Namysłowski Ośrodek Kultury. Hania otrzymała wyróżnienie. Wykonała oryginalną kartkę świąteczną, która przyciągała wzrok ze względu na pomysł. Przedstawiała bombkę świąteczną wyklejoną koralikami i perełkami, wszystko zharmonizowane kompozycyjnie i dopasowane kolorystycznie. Oszczędność elementów grafiki i bogactwo zastosowanych materiałów dało efekt w postaci nietuzinkowej kartki. Konkurs organizowano po raz siódmy, tematem były kartki świąteczno – noworoczne. Gratuluję i zachęcam do udziału w konkursach plastycznych.


Ewa Jankowska

 

Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III

 

Listopad zakończyliśmy wspaniałym sukcesem. Tym razem w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w miniony czwartek. Jury w składzie: pani Alina Słomka, pani Bogusława Mudry oraz pani Aleksandra Łukaszczyk, wyłoniło najlepszych wśród najlepszych. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Zuzanna Orzeszyna i Hanna Giza, drugie, również ex aequo,  Martyna Rzepska oraz Olaf Ciurla. Gratulujemy!

 

zdjęcia

 

 

 

WYNIKI XIX GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

pt. „ Mój najlepszy przyjaciel”


I miejsce - NATALIA SZEWCZYK
II miejsce – HANIA ŻUROWSKA

 

Gratulujemy !!!!

 

 

zdjęcia


S. Włodarczyk

 

Szkolny konkurs przyrodniczy


30 października 2015r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.
Celem konkursu było:
- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród uczniów,
- motywowanie uczniów do poszerzania swoich wiadomości i umiejętności oraz samodzielnej i systematycznej pracy,
- propagowanie zachowań sprzyjających poszanowaniu środowiska przyrodniczego.
W konkursie wzięło udział pięć uczennic z klasy szóstej. Uczennice wykazały się dużą wiedzą z zakresu ekologii, budowy organizmów, zjawisk elektrycznych i magnetycznych, sił działających w przyrodzie, planet, kontynentów i wielu innych. Wszystkie uczestniczki konkursu zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Najlepiej poradziła sobie z zadaniami i uzyskała I miejsce -Natalia Szewczyk, a pozostałe uczennice : Jagoda Grabska, Wiktoria Gil, Emilia Łakomy i Zuzanna Wierzchowska otrzymały taką samą liczbę punktów.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie.


Oprac. Grażyna Owczarek

Czarowanie słowem...

 

W miniony piątek, dokładnie 20 listopada, mury naszej szkoły przekroczyła…poezja! Wszystko za sprawą szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I-III.
Tematem przewodnim, wybieranego przez dzieci repertuaru, był ktoś niezwykle bliski dziecięcemu sercu, ktoś na kogo zawsze można liczyć, kogo można przytulić i o kim można pisać, pisać i pisać, najpiękniej i bez końca - przyjaciel. Na szczęście, bo dzięki temu nie było problemu z wyborem utworu.
Wszyscy uczestnicy byli wspaniali i niezwykli, gratulujemy im umiejętności, a niejednokrotnie także odwagi. Niestety, zawsze trzeba wyłonić zwycięzców… Z pomocą przyszły panie zasiadające w jury: Alina Słomka, Danuta Zimoch, Anna Jakubik oraz Kamila Sebastian. Po długich i burzliwych naradach wybrały pięcioro dzieci, które będą reprezentowały naszą szkołę podczas etapu gminnego:
miejsce I – Olaf Ciurla z kl. I b
miejsce II – Martyna Rzepska z kl. III
miejsce III – Zuzanna Orzeszyna z kl. I b
miejsce IV – Maja Żołnowska z kl. I a
miejsce V – Hanna Giza z kl. I b
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas występu w GOKSiR. Mocno ściskamy kciuki!

 

zdjęcia

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI 2015

 

18 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV – VI.
Tematem przewodnim był przyjaciel. Dla każdego przyjacielem mogą być różne osoby , czasami rzeczy. Dobór repertuaru był wobec tego różnorodny.
Do konkursu zgłosiło się 11 uczestników.
Po wysłuchaniu prezentacji, jury w składzie: Alicja Słomka, Danuta Zimoch – nasze koleżanki emerytki i Aleksandra Giza – absolwentka naszej szkoły i zarazem rodzic - postanowiło przyznać pięć miejsc.
I miejsce – Emilia Łakomy
II miejsce – Wiktoria Gil
III miejsce - Hania Żurowska
IV miejsce – Natalia Szewczyk
V miejsce – Paweł Łapszyński

Ci uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę na gminnym etapie konkursu recytatorskiego.

Na wyróżnienia zasłużyli: Oleg Bąkowski, Magdalena Jurek, Marcel Ryniak, Jagoda Grabska, Emilia Grzybowska, Szymon Walentek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

zdjęcia

 

Opr. Sylwia Włodarczyk

 

SZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY


W dniu 18 listopada 2015r. na terenie naszej placówki odbył się szkolny etap konkursu polonistycznego.
Celem było:
1) Pogłębianie humanistycznych zainteresowań.
2) Rozwijanie kompetencji czytelniczych i językowych.
3) Motywowanie do samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy.
4) Rozbudzanie twórczego myślenia i wrażliwości estetycznej.
5) Promowanie osiągnięć, czerpanie satysfakcji z odniesionych sukcesów.

Do szkolnego etapu przystąpiło siedem uczennic z klas V i VI. Cztery uczennice zdobyły wymaganą liczbę punktów i zakwalifikowały się do etapu gminnego.
I miejsce – Natalia Szewczyk
II miejsce – Emilia Łakomy i Wiktoria Gil
III miejsce – Jagoda Grabska
Wyróżnienie należy się Darii Jasińskiej, Agnieszce Kucharskiej i Dominice Krysiak.

 

zdjęcia

 

Opr. Sylwia Włodarczyk

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap szkolny


10 listopada 2015 roku odbyły się szkolne eliminacje XVI Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. W konkursie wzięły udział cztery uczennice klasy szóstej: Wiktoria Gil, Jagoda Grabska, Emilia Łakomy i Natalia Szewczyk. Uczennice zmagały się z zadaniami z zakresu rozumienia wypowiedzi pisemnych (czytanie ze zrozumieniem) oraz wiedzy leksykalno-gramatycznej. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się wszystkie uczennice.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Oprac. R. Uryga

Eliminacje szkolne XVI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

 

Dnia 12 listopada w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje XVI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Do rywalizacji przystąpiło piętnaścioro uczniów z klasy piątej i szóstej. Do kolejnego etapu, na szczeblu gminnym zakwalifikowała się uczennica klasy V – Gabrysia Zaczyńska oraz Jagoda Grabska z klasy VI.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!


oprac. M. Kędzierski

 

Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap szkolny


3 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap szkolny. W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów: Mikołaj Olejnik, Paweł Łapszyński, Patryk Szrom, Szymon Walentek, Oliwia Macoch, Oliwia Seredziuk, Emilia Grzybowska, Emilia Łakomy, Jan Kołodziej i Jagoda Grabska. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z dziejów Polski, Europy i Świata od czasów prehistorycznych do końca średniowiecza czyli 1492 roku. Oprócz pytań zamkniętych uczniowie analizowali tekst źródłowy, musieli wykazać się znajomością mapy i sztuki.
W konkursie I miejsce zajęła Emila Łakomy, II miejsce Szymon Walentek, III miejsce Paweł Łapszyński, IV miejsce Jagoda Grabska, V miejsce Emilia Grzybowska i VI miejsce Patryk Szrom. Ci uczniowie zakwalifikowali się do etapu gminnego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Robert Świerc

 

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego- etap szkolny

 

 

Przełom października- listopada, to czas zmagań naszych uczniów w konkursach przedmiotowych.    I tak, 28 października, piątka dzieci rozwiązywała zadania sprawdzające takie sprawności językowe, jak pisanie, czytanie i słuchanie

w języku niemieckim.

 

W konkursie uczestniczyli:

 

Dominika Krysiak- klasa V

Szymon Walentek- klasa V

Natalia Szewczyk- klasa VI

Daria Jasińska- klasa VI

Emilia Łakomy- klasa VI

 

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się:

 

Emilia Łakomy oraz Natalia Szewczyk

 

Dziewczynom gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Pozostałym uczestnikom należą się podziękowania za udział w konkursie i życzenia dalszych sukcesów w nauce- tych mniejszych i większych.

oprac. D.Guszkiewicz

Stypendyści w roku szkolnym 2014/2015

(II półrocze)

 

Klasa IV
Agnieszka Kucharska, średnia ocen 5,17
Szymon Walentek, średnia ocen 5,08
Dominika Krysiak, średnia ocen 5,00
Hanna Żurowska, średnia ocen 5,00
Mateusz Krzemiński, średnia ocen 4,75
Patryk Szrom, średnia ocen 4,75
Filip Węgrzyn, średnia ocen 4,75


Klasa V
Emilka Łakomy, średnia ocen 5,15
Wiktoria Gil, średnia ocen 5,07
Natalia Szewczyk, średnia ocen 5,00
Jagoda Grabska, średnia ocen 4,92
Zuzanna Wierzchowska, średnia ocen 4,92
Jakub Dębski, 4,84


Klasa VI
Justyna Makarewicz, średnia ocen 5,31
Hania Ryniak, średnia ocen 5,31
Wiktor Wuczkowski, średnia ocen 4,85
Filip Ciurla, średnia ocen 4,77
Oliwia Krauz, średnia ocen 4,77

 

 

X edycja "Wędrówek Matematycznych"

 

Wędrówki matematyczne to wbrew pozorom nie wycieczka, a corocznie organizowany międzyszkolny konkurs dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej. Organizatorem spotkania jest Zespół Szkół w Czarnowąsach. W konkursie udział może wziąć dwoje uczniów z jednej szkoły, ale z różnych klas oraz różnych płci.
W dniu 02 czerwca 2015 r. w szranki stanęli reprezentanci dziewiętnastu szkół z całego województwa. Naszą placówkę reprezentowali Jagoda Grabska z klasy V oraz Patryk Szrom z klasy IV. Konkurs, którego celem jest propagowanie praktycznej strony matematyki, rozwiązywanie zadań problemowych i logicznych był nielada wyzwaniem dla każdego zawodnika. Mimo, iż nasi uczestnicy nie stanęli na podium, to zmerzyli się z zadaniami, zapoznali z formą tego typu konkursów, poadto sprawdzili swoją wiedzę oraz umiejętność funkcjonalnego posługiwania się królową nauk – matematyką.
Gratulujemy udziału, podjętej walki i zapraszamy naszych uczniów do udziału w przyszłorocznej XI edycji Matematycznych Wędrówek.

 

zdjęcia

 

 

Konkurs ortograficzny

9 maja roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV - VI. Wszyscy chętni uczniowie zmagali się z przeróżnymi ćwiczeniami pełnymi pułapek ortograficznych. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii.
Mistrzynią Ortografii została uczennica klasy VI – Justyna Makarewicz. II miejsce zajęła Natalia Szewczyk, a III Wiktoria Gil (obie z klasy V).
2 czerwca przeprowadzono etap gminny konkursu ortograficznego. Uczniowie pisali dyktando i rozwiązywali test ortograficzny. Justynka Makarewicz zajęła III miejsce.
Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera. Mam nadzieję, że konkurs również będzie kontynuowany w następnym roku.

 

zdjęcia

Opr. S. Włodarczyk

 

 

 

Dnia 22.05.2015r. dwie drużyny, składające się z uczniów klasy IA, II i III, reprezentowały naszą szkołę w „Międzyszkolnym Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym” organizowanym przez Zespół Szkół w Kup. W skład drużyny I wchodzili:
Dominik Krzemiński kl. IA
Oliwia Żołnowska kl. II
Jacek Szymala kl. III.
Drużyna II:
Borys Szewczyk kl. IA
Martyna Rzepska kl. II
Paweł Łapszyński kl. III.
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy na temat Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszy etap konkursu polegał na indywidyualnym rozwiązywaniu testu, następnie na pracy grupowej poszczególnych drużyn. Uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi roślin i zwierząt chronionych, zabytków SPK, ochrony środowiska naturalnego oraz z zagadnieniami związanymi z recyklingiem. Mimo, iż naszym wychowankom nie udało się stanąć na podium, wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia. W nagrodę za udział w konkursie uczestnicy otrzymali dyplomy oraz dorodny krzew rododendronu, który został zasadzony przy wejściu do szkoły.

 

D. Pietruniak

 

 

SUKCES NASZEGO KOLEGI


Oleg Bąkowski uczeń klasy trzeciej zajął III miejsce w konkursie plastycznym „Żołnierze polscy w misjach pokojowych” organizowanym z okazji „Dnia weterana działań poza granicami państwa” oraz 15 rocznicy Koła nr 25 SKMP ONZ w Opolu. Sukces znaczący, bo prac było dużo, niektóre bardzo ciekawe… Ale Oleg jak zwykle pokazał, co potrafi!

 

zdjęcia

 

 

Z 212 punktami zajęliśmy I miejsce wśród szkół wiejskich w grach zespołowych. Niestety, gorzej poszło naszym uczniom w zawodach lekkoatletycznych - zdobyli 62 punkty, co w kwalifikacji generalnej w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich dało V pozycję.

Naszym sportowcom oraz nauczycielowi wychowania fizycznego-panu Romanowi Letkiemu, gratulujemy i życzymy powodzenia wspaniałych wyników w przyszłym roku!

 

Poniżej znajduje się plik z klasyfikacją punktową.

 

[pobierz] 0.5 MB klasyfikacja_punktowa_igrzysk_szkoly_podstawowe_20

           Konkurs recytatorski w języku niemieckim

 

          Dnia 12 maja odbył się w Zagwiździu konkurs recytatorski poezji niemieckiej „Jugend trägt Gedichte vor”-etap rejonowy. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Walentek, Natalia Szewczyk, Emilia Łakomy oraz Justyna Makarewicz. Eliminacje rejonowe odbyły się w Starej Młotowni otoczonej pięknem przyrody, co stanowiło wspaniałą atrakcję tego dnia. Uczniowie naszej szkoły deklamowali w pięknej scenerii wybrane wiersze. Oni to również otrzymali wyróżnienia za przygotowanie i udział w konkursie.


oprac. D. Guszkiewicz

 

 

Dnia 29 kwietnia odbyło się w Nadleśnictwie Kup wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Mój las”, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Pokoju. W kategorii:

  •  przedszkole – II miejsce zajęła Maja Żołnowska z grupy „Żabki”
  • kl. IV-VI – III miejsce zajął Mateusz Krzemiński z kl. IV
  • wyróżniony został Tomasz Duraj z kl. VI

Wręczenie dyplomów i rozdanie nagród odbyło się w bardzo miłej atmosferze, przy obfitym poczęstunku. Laureaci mieli okazję pogłębić swoje zainteresowania środowiskiem leśnym zwiedzając bogatą w eksponaty Izbę Leśną. Organizatorom dziękujemy, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

zdjęcia


Ewa Jankowska i Gabriela Szweda

„Jugend trägt Gedichte vor”-Młodzi recytują wiersze

 

            Za nami kolejny przegląd recytatorski, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni koledzy i koleżanki ze szkoły w Domaradzu. W konkursie zaprezentowało się 13 uczniów chętnych zadeklamować wiersz w języku niemieckim. Sześciu z nich zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Jednym z jurorów była zaproszona przedstawicielka Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Na Śląsku Opolskim, pani Patrycja Karpińska-Uryga. W jury zasiadły również panie Renata Burnecka oraz Anna Jakubik. Nie zabrakło również rodziców, którzy swoją obecnością uświetnili przegląd.

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce-Oliwia Krauz

II miejsce-Justyna Makarewicz

III miejsce-Natalia Szewczyk, Patrycja Sonka (SP Domaradz)

IV-Emilia Łakomy, Szymon Walentek

 

Uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium, zostali wyróżnieni nagrodami książkowym. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i karnet na warsztaty „balonowe fantazje”. Najmłodsi z recytujących dodatkowo mogli sobie wybrać kilka upominków-gadżetów.

 

        W miejscowości Zagwiździe odbędzie się niebawem kolejny etap konkursu. Wygranym w etapie na szczeblu gminnym gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach z deklamowaniem wierszy w języku niemieckim.

 

zdjęcia

Oprac.D.Guszkiewicz

Mistrzostwa Koła Linek

 

   Chłopcy należący do Klubu Tinca-Tinca uczestniczyli 19.04.2015r. w zawodach wędkarstwa spławikowego organizowanych przez Koło PZW Linek. W niedzielę do wędkarskich rozgrywek przystąpili: Jakub Hejna, Dawid Zacharów, Kacper Gajewski i Tomasz Duraj oraz ich starsi koledzy z gimnazjum, czyli Paweł Baer, Filip Zbroszczyk i Denis Czech. Informujemy, że Jakub Hejna zajął drugie miejsce, a Kacper Gajewski trzecie. Chłopcy z radością odbierali zasłużone puchary. Młodym wędkarzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

oprac.D.Guszkiewicz

 

 

  

„Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015


Organizatorem konkursu jest Komenda Główna Straży Pożarnej. Celem jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować komuś życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny uczniowie zwrócili uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy. Zgodnie z regulaminem konkursowym można było zgłosić pięć prac. W kategorii klas IV – VI do etapu powiatowego zakwalifikowały się prace uczniów: Mateusz Krzemiński kl. IV, Agnieszka Kucharska kl. IV, Jakub Dębski kl. V, Emilia Łakomy kl. V, Marek Hudasch kl. VI.


Ewa Jankowska

 

Konkurs Plastyczny „Mój Las"


Nadleśnictwo Kup już po raz dziesiąty zaprosiło dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Mój Las". Uczniowie pokazali las i jego mieszkańców, wykazali się znajomością ekosystemu w różnych dziedzinach: zagrożenia dla lasu (pożary, powodzie, huragany), praca z ciężkim sprzętem w tym zrywka i wywóz drewna, mieszkańcy lasu, ulubione zwierzę leśne. Do konkursu zakwalifikowały się prace uczniów:
• kl. IV – Dominika Krysiak, Mateusz Krzemiński, Agnieszka Kucharska, Patryk Szrom, Filip Węgrzyn, Hania Żurowska;
• kl. V – Jakub Dębski, Maksymilian Hyszczyn, Emilia Łakomy, Natalia Szewczyk;
• kl. VI – Tomasz Duraj, Marek Hudasch, Adam Jakubik, Oliwia Krauz, Justyna Makarewicz.
Wszystkim uczniom gratuluję ciekawych prac i czekam wraz z Wami na wyniki.


Ewa Jankowska

 

 

 

 

Sukcesy w Wojewódzkich Igrzyskach LZS wiejskich szkół podstawowych:

 

14 kwietnia w Dobrzeniu Wielkim dziewczynki zajęły III miejsce w turnieju mini piłki ręcznej. W finale uczestniczyły cztery zespoły.

Skład drużyny: Wiktoria Gil, Daria Jasińska,  Emilia Łakomy, Julia Boba, Oliwia Matuszek, Hania Ryniak, Ania Konat, Estera Przydatek, Agata Jarząbek, Justyna Makarewicz, Oliwia Krauz.

 

17 kwietnia w Dąbrowie Niemodlińskiej chłopcy zajęli II miejsce w turnieju mini koszykówki.

Skład drużyny: Patryk Kulig, Błażej Zając, Wiktor Wuczkowski, Karol Illich, Daniel Olszacki, Filip Ciurla, Krystian Sznyr, Kamil Kucharski, Wojtek Nowak, Jan Kołodziej, Wojtek Silicki.

 

20 kwietnia w Tarnowie Opolskim chłopcy zajęli III miejsce w turnieju mini piłki ręcznej.

Skład drużyny: Błażej Zając, Wiktor Wuczkowski, Karol Illich, Daniel Olszacki, Filip Ciurla, Krystian Sznyr, Mateusz Wypych, Kamil Kucharski, Wojtek Przytuła, Patryk Kulig.

 

 

 

 

zdjęcia 

 

więcej informacji: tutaj

 

Pragniemy poinformować, że nasi uczniowie: Dominik Guszkiewicz (kl.II) oraz Gracjan i Oliwier Zdzujowie (kl.I), zostali wyróżnieni w konkursie organizowanym przez Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu. Celem konkursu było wykonanie, metodą dowolną, baranków wielkanocnych. Spośród ponad dziewięćdziesięciu nadesłanych prac, wyróżniono zaledwie sześć. W gronie zwycięzców znaleźli się nasi chłopcy, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Gratulujemy!

 

informacje znajdą Państwo tutaj: link

 

 

 

Kolejny sukces naszych uczniów w konkursie technicznym!

 

Od lat uczniowie naszej szkoły zdobywają czołowe miejsca w konkursach technicznych. I tym razem tradycji stało się zadość – w kolejnej edycji konkursu, na etapie gminnym w Domaradzu, nasi uczniowie zajęli I i II miejsce - Justyna Makarewicz oraz Hania Ryniak z klasy VI. Co ciekawe - w ubiegłorocznej edycji obie dziewczyny także zajęły I i II miejsce, jednak kolejność była nieco inna – Hania zajęła I miejsce, Justyna musiała uznać wyższość koleżanki. W tym roku role się odwróciły :)
Naszą szkołę w Domaradzu reprezentowali także Oliwia Krauz oraz Wiktor Wuczkowski i Filip Ciurla.
Wszystkim uczniom gratulujemy!!!


oprac. M. Kędzierski

"Poezja niemieckojęzyczna"
konkurs recytatorski

 

We wtorek, 24 marca uczniowie klas IV-VI deklamowali wiersze w języku niemieckim. W konkursie wyłoniono osoby do reprezentowania naszej szkoły na szczeblu gminnym. Uczestnicy wybrali następujące utwory:

"Der Fruhling ist die schonste Zeit" Annette von Droste- Hulshoff,
"Lenz" Johannes Trojan,
"Der gute Kamerad" Ludwig Uhland,
wiersz o nieznanym tytule Johanna Wolfganga von Goethe,
"Der Herbst" Suse Wintgen.

Do gminnego etapu zakwalifikowali się:

Justyna Makarewicz ( kl. VI)
Natalia Szewczyk (kl.V)
Emilia Łakomy (kl.V)
Oliwia Krauz (kl.VI)
Szymon Walentek (kl.IV)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


oprac. D.Guszkiewicz

 

Wieści sportowe

 

Z satysfakcją informujemy, iż w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich ‘2015 w minipiłce ręcznej chłopców nasi sportowcy zajęli I miesce, pokonując drużyny z Biskupic, Dąbrowy, Bąkowic oraz Domaradza. Tym sposobem chłopcy awansowali, po raz kolejny, do etapu wojewódzkiego.

 

Dziewczynki w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich ‘2015 w minipiłce ręcznej zajęły II miejsce i również awansowały do etapu wojewódzkiego.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Liczba Pi

 

14 marca obchodzimy Święto Pi, z tej okazji w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się konkurs matematyczny pod hasłem „Rozwiń z nam Pi”. Rozgrywka polegała na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Dwoje uczniów z naszej szkoły – Natalia Szewczyk (kl. V) oraz Wojtek Nowak (kl. VI) postanowiło sprawdzić swoje siły w jakże niełatwej konkurencji. Warto zaznaczyć, że liczb tych jest nieskończenie wiele i zapamiętanie jak największej ilości stanowi nie lada wyzwanie dla umysłu. Z radością informujemy, że Wojtkowi udało się zaprezentować 32 liczby, a Natalii 23. Gratulujemy!


Więcej informacji na temat niezwykłej liczby znajdziecie tutaj: www.math.edu.pl/liczba-pi oraz www.math.edu.pl/pobierz/pi.txt .

 

 

 

 

Międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur 2015

 

19 marca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Kangur 2015. Jest to konkurs, w którym uczniowie na całym świecie tego samego dnia i o tej samej godzinie rozwiązują testy z matematyki.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe:
● Żaczek (klasa II) - Żołnowska Oliwia, Rzepska Martyna, Gajewski Kacper, Prusaczyk Bartosz, Michalski Szymon.

● Maluch (klasa III oraz IV) - Szymala Jacek, Łapszyński Paweł, Grzybowska Pola, Jurek Magdalena, Robojdek Patryk, Krzemiński Mateusz, Walentek Szymon.

● Beniamin (klasa V oraz VI) - Grabska Jagoda, Kruszelnicka Patrycja, Makarewicz Justyna.

Wyniki zmagań konkursowych znane będą  około pięć tygodni po dacie rozpoczęcia konkursu.

 

zdjęcia

oprac. M. Kędzierski

 

 

  

 

Wojewódzki Konkurs Techniczny – eliminacje szkolne

 

W poniedziałek, 16 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Technicznego. O udział w kolejnym, gminnym etapie rywalizowali uczniowie z klasy V – Patrycja Kruszelnicka oraz z klasy VI - Justyna Makarewicz, Hanna Ryniak, Oliwia Krauz, Filip Ciurla oraz Wiktor Wuczkowski. W wyniku zmagań konkursowych wyłoniono uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę na etapie gminnym – są to przedstawiciele klasy szóstej. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki na kolejnym etapie!

 

więcej informacji 

oprac. M. Kędzierski

 

 

 

 

    

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej-eliminacje gminne

 

W dniu 5 marca w siedzibie Straży Pożarnej w Domaradzu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Filip Ciurla, Wiktor Wuczkowski i Kamil Kucharski (kl. VI) oraz Patrycja

Kruszelnicka (kl. V). Tegoroczny poziom turnieju był bardzo wysoki, aby wyłonić finałową trójkę musiano przeprowadzić dwie dogrywki. Miło nam poinformować, iż naszą szkołę na etapie powiatowym w Namysłowie będą reprezentować Filip Ciurla, który zajął I miejsce oraz Wiktor Wuczkowski, który uplasował się tuż za Filipem. Gratulujemy!

 

oprac. M. Kędzierski

 

 

 

 

 

 

Wyniki naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych oraz inne osiagnięcia

 

 

 

Nazwa konkursu Organizator Szczebel Osiągnięty wynik
1 Gminny Konkurs Recytatorski GOKSiR
w Pokoju
Gminny I miejsce Oleg Bąkowski (kl. III)
II miejsce Borys Szewczyk (kl. I A) oraz Szymon Kokocki (kl. III)
III miejsce Kinga Guszkiewicz (kl. I B)
Wyróżnienie-Oliwia Żołnowska
(kl. II) oraz Emilia Łakomy (kl. V)
2 Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej ŻAK 2014 Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu Szkolny-Gminny I miejsce Hanna Ryniak (kl. V)
ex aequo z Justyną Makarewicz (kl. V)

II miejsce Wiktoria Gil (kl. V)
III miejsce Natalia Szewczyk (kl. V)
3 Wojewódzki
Konkurs Historyczny
Kuratorium Oświaty w Opolu Gminny- Pokój III miejsce Jakub Dębski (kl. V)
IV miejsce Justyna Makarewicz
(kl. VI)

V miejsce Hanna Ryniak (kl.VI)
VI miejsce Jagoda Grabska (kl. V)
VII miejsce Emilia Łakomy (kl. V)
4 Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego Kuratorium Oświaty w Opolu Gminny- Pokój I miejsce F. Ciurla (kl. VI)
V miejsce H. Ryniak (kl. VI)
VI miejsce J. Grabska (kl. V)
VII miejsce J. Makarewicz (kl. VI)
VIII miejsce N. Szewczyk (kl. V)
IX E. Łakomy (kl. V)
5 Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego Kuratorium Oświaty w Opolu Gminny- Domaradz I miejsce H. Ryniak (kl. VI) - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
II miejsce J. Makarewicz (kl. VI)
7 Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego Kuratorium Oświaty w Opolu Gminny- Pokój II miejsce Hanna Ryniak (kl. VI)
V miejsce Filip Ciurla (kl. VI)
8 Wojewódzki Konkurs Matematyczny Kuratorium Oświaty w Opolu Gminny- Domaradz II miejsce Jagoda Grabska (kl. V)
V miejsce Hanna Ryniak (kl. VI)
9 Turniej Piłki Halowej    powiatowy II miejsce; z klasy V: M. Hyszczyn, B. Zając; z klasy VI: K. Illich, K.Kucharski, P. Kulig, W.Wuczkowski, D. Olszacki, K.Sznyr
10 Eliminacje Wojewódzkich Igrzysk LZS w minipiłce koszykowej   eliminacje wojewódzkie I miejsce; z klasy V: M. Hyszczyn, B. Zając, K. Ilich, W. Silicki; z kl. VI: P. Kulig, D. Olszacki, K. Sznyr, W. Wuczkowski, F. Ciurla, K. Kucharski
11 Szkółka wędkarska „Tinka-Tinka” Koło PZW „Linek”  

wyróżnienie w postaci statuetek za czynny udział w działalności na rzecz Koła "Linek":

K. Gajewski - kl. II, M. Dawid - kl.IV, D. Domasot – kl. VI, M. Szewczyk – kl. VI, J. Hejna – kl. IB, T. Duraj – kl. VI

Stypendyści

- uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie

 

klasa IV
Dominika Krysiak, średnia ocen 5,08
Agnieszka Kucharska, średnia ocen 5,08
Hanna Żurowska, średnia ocen 4,83

klasa V
Wiktoria Gil, średnia ocen 5,07
Emilia Łakomy, średnia ocen 5,07
Jagoda Grabska, średnia ocen 4,92
Natalia Szewczyk, średnia ocen 4,92
Jakub Dębski, średnia ocen 4,76
klasa VI
Justyna Makarewicz, średnia ocen 5,08
Hanna Ryniak średnia ocen 5,08

 

Wysokie wyniki osiągnął również Szymon Walentek
z klasy IV uzyskując średnią 5,00

 

 

 

Gminny Konkurs Recytatorski

 

  27.11.2014 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli uczniowie-wygrani podczas eliminacji szkolnych.  Wiersze zadeklamowane w przepiękny, delikatny i przenikliwy sposób trafiły również do serc gminnego jury.

Oto zwycięzcy w klasach I-III:


I Oleg Bąkowski z klasy III
II Borys Szewczyk z klasy I a oraz Szymon Kokocki z klasy III
III Kinga Guszkiewicz z klasy I b
Wyróżnienie otrzymała Oliwia Żołnowska z klasy II
W klasach IV-VI wyróżnienie otrzymała Emilia Łakomy z klasy V.


Wszystkim biorącym udział w konkursie recytatorskim, gratulujemy wrażliwości na piękno poezji.

 

zdjęcia

 

 

Czas poezji

 

W miniony poniedziałek odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III. Tematem przewodnim był obraz osoby najbliższej – mamy. Dzieci przygotowały się wspaniale, wiersze w ich interpretacji zachwycały i poruszały… Niektóre były wręcz magiczne. Do dalszego – gminnego etapu przeszli kolejno:


I Oleg Bąkowski (kl. III)
II Kinga Guszkiewicz (kl. I b) ex aequo z Szymonem Kokockim (kl. III)
III Oliwia Żołnowska (kl. II) ex aequo z Borysem Szewczykiem (kl. I a)

 

Zmagania z językiem - eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

 

20 listopada uczniowie klas IV-VI pisali konkurs z języka angielskiego. Dzieci zmagały się z praktyczną stroną języka oraz odpowiadały na pytania dotyczące samej Anglii. Do kolejnego etapu przeszły następujące osoby:

 

I Jagoda Grabska (kl.V)

II Hania Ryniak (kl.VI)

III Natalia Szewczyk (kl.V)

IV Justyna Makarewicz (kl.VI)

V Filip Ciurla (kl.V)

VI Emilia Łakomy (kl.V)

 

Gratulujemy:)

Konkursy, konkursy...

 

5.11.2014 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny, podczas którego uczniowie zmagali się z trudnymi zadaniami.

Pierwsze miejsce zajęła Justyna Makarewicz z klasy VI, następnie ex aequo byli Hanna Ryniak z klasy VI, Jagoda Grabska z klasy V, Filip Ciurla oraz Wiktor Wuczkowski z klasy VI.

 

Dzień później uczniowie naszej szkoły przystąpili do pisania konkursu historycznego. Efekty sa nastepujące:


miejsce I: Emilia Łakomy
miejsce II: Jagoda Grabska
miejsce III: Justyna Makarewicz
miejsce IV: Hanna Ryniak
miejsce V: Jakub Dębski


Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnych etapów!

Konkurs polonistyczny


Dnia 13 XI 2014r. odbył się szkolny etap konkursu polonistycznego.
Celem konkursu było:
1) Pogłębianie humanistycznych zainteresowań.
2) Rozwijanie kompetencji czytelniczych i językowych.
3) Motywowanie do samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy.
4) Rozbudzanie twórczego myślenia i wrażliwości estetycznej.
5) Promowanie osiągnięć, czerpanie satysfakcji z odniesionych sukcesów.

Do szkolnego etapu przystąpiły cztery uczennice z klas V – VI. Wszystkie zakwalifikowały się do etapu gminnego.
I miejsce – Justyna Makarewicz
II miejsce – Natalia Szewczyk
III miejsce – Hanna Ryniak i Jagoda Grabska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Opr. Sylwia Włodarczyk

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO- ELIMINACJE SZKOLNE

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie przedmiotowym z języka niemieckiego. Osiem osób zmagało się z zadaniami konkursowymi. W konkursie udział wzięli:

 

Natalia Szewczyk-kl.V
Emilia Łakomy- kl.V
Ewelina Polok- kl.V
Patrycja Kruszelnicka- kl.V
Daria Jasińska- kl.V
Hanna Ryniak-kl. VI
Justyna Makarewicz- kl.VI
Filip Ciurla- kl.VI

 

Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

 

Emilia Łakomy - I miejsce
Hanna Ryniak - II miejsce
Filip Ciurla- III miejsce
Justyna Makarewicz- IV miejsce
Natalia Szewczyk- V miejsce

Gratulujemy sukcesu !!!

 

"Chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, cieszę się, że język niemiecki nie jest wam taki obcy. Przed tymi, którzy przeszli do kolejnego etapu, dużo pracy, życzę wam powodzenia i wytrwałości."


p. D. Guszkiewicz

Konkurs wiedzy religijnej

 

Uczennice klas V i VI wzięły udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej – ŻAK 2015. Temat tegorocznego konkursu nawiązuje do obchodzonego w naszej Metropolii Roku Rodziny i brzmi: „Obraz rodziny na kartach Pisma Świętego”.

Teksty Pisma św., z którymi uczennice miały zadanie się zapoznać, ukazują właściwą perspektywę patrzenia na rodzinę, myślenia o niej i pokazują jak należy w niej żyć, aby podobać się Bogu.
Rodzina i małżeństwo to jeden z ważniejszych tematów w Piśmie Świętym. Organizatorzy konkursu pragną, aby poprzez odkrywanie obrazu rodziny, jaki maluje się na kartach Pisma Świętego, budzić w dzieciach i młodzieży miłość do niej oraz kształtować w nich jej właściwy wzorzec. Uczennice pracowały z następującymi tekstami Pisma św.: Księgą Rodzaju, Księgą Tobiasza, Psalmami 127 i 128, Ewangelią św. Mateusza, rozdz. 1-2, Ewangelią św. Jana 2,1-12.

 

Do następnego etapu przeszły uczennice:
1. Justyna Makarewicz kl. VI, zajęła I miejsce;
2. Hanna Ryniak kl. VI, zajęła I miejsce;
3. Wiktoria Gil kl. V, zajęła II miejsce;
4. Natalia Szewczyk kl. V, zajęła III miejsce.
GRATULUJEMY!!!

 

W dniu 27.11.2014, dziewczęta będą reprezentować nasza szkołę na szczeblu regionalnym.

ŻYCZYMY POWODZENIA I ZAPAŁU DO NAUKI!!!

 

oprac. Beata Kubis

 

Stypendyści w roku szkonym 2013/2014

 

Klasa IV

Emilia Łakomy, średnia ocen 5,16

Wiktoria Gil, średnia ocen 5,08

Natalia Szewczyk, średnia ocen 5,00

Jakub Dębski, średnia ocen 4,80

Jagoda Grabska, średnia ocen 4,75

 

 

Klasa V

Justyna Makarewicz, średnia ocen 5,31

Hania Ryniak, średnia ocen 5,23

Wiktor Wuczkowski, średnia ocen 4,77

Oliwia Krauz, średnia ocen 4,77

Kamil Kucharski 4,77

 

 

Klasa VI

Emilka Duraj, średnia ocen, 5,2

Łukasz Orzeszyna, średnia ocen, 5,00

 

 

Osiągnięcia sportowe naszych uczniów

 

Zbliżający się koniec roku szkolnego jest okazją do podsumowania i zaprezentowania osiągnięć sportowych naszych uczniów. Nie ukrywamy, że mamy z kogo być dumni.


Złoty medal przyniosło zwycięstwo Kacpra Kruszelnickiego z klasy VI w skoku w dal podczas LA Igrzysk Młodzieży Wiejskiej w Namysłowie na etapie powiatowym, w tych samych zawodach Kacper zajął II miejsce w biegu na sto metrów, ponadto miejsce III w skoku wzwyż zajął Jakub Piechura z klasy VI.
Z finału wojewódzkich  LA Igrzysk Młodzieży Szkolnej LZS Szkół Wiejskich w Opolu w skoku w dal oraz w skoku wzwyż Kacper Kruszelnicki ponownie przywiózł medale, tym razem - rewelacyjne dwa złote krążki.
Młody sportowiec w finale wojewódzkich LA Igrzysk Młodzieży Szkolnej w skoku w dal pokonał prawie wszystkich konkurentów i zdobył srebrny medal w skoku w dal oraz brąz w skoku wzwyż.


W zawodach grupowych podczas Igrzysk Młodzieży LZS Szkół Wiejskich zarówno chłopcy, jak i dziewczęta klas V-VI w piłce koszykowej w półfinałach wojewódzkich zajęli I, zwycięskie miejsca. Brąz przywiozły dziewczyny z klas V-VI z Igrzysk Młodzieży LZS Szkół Wiejskich w piłce koszykowej na etpie wojewódzkim, chłopcy w tych samych zawodach zajęli miejsce IV. W turnieju piłki nożnej na etapie powiatowym chłopcy ponownie zajęli miejsce tuż za podium.

 

Młodym sportowcom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do celów.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

INNE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW

 

Miło nam poinformować, że 14 maja otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu ‘Kangur Matematyczny’.

Przypomnijmy – najpopularniejszy konkurs wiedzy matematycznej oraz logicznego myślenia odbył się w marcu, wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności.

Na poszczególnych poziomach najwyższe lokaty otrzymali:

w klasie II Magdalena Jurek (66,25%), bliski pokonania koleżanki był Szymon Kokocki (65%), następne miejsce zajął Bartosz Cepa (50,00%).

 

w klasie III Dominika Krysiak (56,25%), drugi był Patryk Robojdek (55,00%), trzeci Szymon Walentek (41,25%).

 

w klasie IV Jagoda Grabska (72,50%), następnie Maksymilian Hyszczyn (55,00%) oraz Zuzanna Wierzchowska (47,75%).

 

W klasie V Justyna Makarewicz (55,00%), Hanna Ryniak (53,75%), Wojciech Nowak (46,25%)

 

W klasie VI Maria Duraj (48,75%) oraz Łukasz Orzeszyna (35%).

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy więcej szczęścia w przyszłorocznym konkursie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I semestr roku szkolnego 2013/2014

 

Stypendyści za wyniki w nauce:

 

klasa IV

 

Wiktoria Gil, średnia ocen 4,91
Jagoda Grabska, średnia ocen 4,83
Emilia Łakomy, średnia ocen 4, 75
Jakub Dębski, średnia ocen 4,75

 

klasa V

 

Justyna Makarewicz, średnia ocen 5,08
Hanna Ryniak średnia ocen 4, 91

 

klasa VI


Emilia Duraj, średnia ocen 4,80
Łukasz Orzeszyna, średnia ocen 4,77

 

STYPENDYŚCI Z LAT UBIEGŁYCH

 

2012/2013

 

Ryniak Hanna - średnia ocen 5,17

Makarewicz Justyna - średnia ocen 5,1

Nowak Wojciech - średnia ocen 5,0

Przydatek Estera - średnia ocen 4,92

Wuczkowski Wiktor - średnia ocen 4,83

Matuszek Oliwia - średnia ocen 4,75

Boba Julia - średnia ocen 4.75

Ciurla Filip - średnia ocen 4,75

Duraj Maria - średnia ocen 5,36

Orzeszyna Łukasz - średnia ocen 5,0

Dudik Krzysztof - średnia ocen 4,8

Pawliszyn Michał - średnia ocen 5,25

Szymala Adam - średnia ocen 4,9

Żurowska Agata - średnia ocen 4,9

Grzegorek Jakub - średnia ocen 4,8

Macri Claudia - średnia ocen 4,8

Pożoga Joanna - średnia ocen 4,75

Mataszewski Jan - 4,75

 

2011/2012

 

Duraj Maria

Pawliszyn Michał

Szymala Adam

Bąkowska Nina

Kowalska Dominika

 

2010/2011

 

Bąkowska Nina - średnia ocen 5,54

Kowalska Dominika - średnia ocen 5,54

Kubec Agata - średnia ocen 5,25

Duraj Paulina - średnia ocen 5,16

Natalia Zagaja - średnia ocen 4,91

Szymala Aleksandra - średnia ocen 5,16

Pawliszyn Izabela - średnia ocen 4,91

Krent Weronika - średnia ocen 4,83

Żurowska Agata - średnia ocen 5,16

Szymala Adam - średnia ocen 5,16

Pawliszyn Michał - średnia ocen 5,00

Jarząbek Michał - średnia ocen 4,91

Grzegorek Jakub - średnia ocen 4,83

 

 

 

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny - etap gminny

 

30 stycznia w naszej szkole odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Duraj i Łukasz Orzeszyna z klasy VI, oraz uczniowie klasy V - Hania Ryniak, Justyna Makarewicz, Wojtek Nowak, Maciek Bartosiak, Filip Ciurla oraz Wiktor Wuczkowski. W wyniku zmagań konkursowych nasi uczniowie - Filip Ciurla i Wojciech Nowak zajęli ex aequo III  miejsce.

oprac. M. Kędzierski

 

Wojewódzki Konkursu Języka Angielskiego – etap gminny

 

Dnia 14 stycznia 2014 r. odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Pokoju eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, w którym wzięło udział czterech uczniów ze szkoły podstawowej w Pokoju: Emilia Duraj, Hanna Ryniak, Justyna Makarewicz, Filip Ciurla i dwie uczennice ze szkoły w Domaradzu: Regina Scheitza, Patrycja Sonka. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z zakresu realioznawstwa i gramatyki oraz rozumienia tekstu pisanego.

Z radością informujemy, że Emilia Duraj zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Emilii życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu!!!

Oprac: Renata Uryga

Konkurs polonistyczny

 

Dnia 13 stycznia 2013r. uczennice naszej szkoły udały się do szkoły w Domaradzu, by tam wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym- na szczeblu gminnym.

Na wykonanie zadań miały 120 minut. Wspólnie z koleżankami z Domaradza zmagały się z zadaniami do tekstu R. Gościnny’ego i J.J. Sempego pt„ Mikołajek”.

Większość zadań dotyczyła fotografii i upływającego czasu. Uczennice musiały również opisać, jak wyobrażają sobie bohatera zabawnych historyjek Mikołajka.

Dziewczyny poradziły sobie świetnie.

 

Justyna Makarewicz zdobyła pierwsze miejsce ex aequo z koleżanką z Domaradza, a Hania Ryniak trzecie. Przed dziewczynami teraz konkurs na szczeblu wojewódzkim.

 

Gratulujemy!!!

Opr. Sylwia Włodarczyk

Konkurs Przyrodniczy

 

W dniu 09.01.2014r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy na etapie gminnym. W konkursie wzięło udział 5 uczestników- 3 z naszej szkoły i 2 ze szkoły w Domaradzu. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Test sprawdzał wiedzę zarówno z biologii, geografii, fizyki i ekologii. Uczniowie po raz pierwszy musieli się zmierzyć również z zadaniami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce Łukasz Orzeszyna i Regina Scheitza z Domaradza

II miejsce Maria Duraj

III miejsce Łucja Prusik

 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy!

Opr. Grażyna Owczarek

Konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego-etap gminny

 

Ucznnice Hanna Ryniak, Emilia Duraj i Oliwia Matuszek reprezentowały naszą szkołę 08.01.2014 w konkursie przedmiotowym języka niemieckiego. Dziewczyny miały do rozwiązania test składający się z dwóch części, jedna dotyczyła rozumienia tekstu czytanego, druga wiedzy o Niemczech. Zadania testowe jak na poziom szkoły podstawowej nie należały do łatwych, jednak w efekcie końcowym Emilia Duraj zajęła II, a Hanna Ryniak III miejsce, za co należą im się gratulacje. Dodam również, że dziewczynom nie brakowało wiele punktów, by zakwalifikować się do finału. Emilia, Hania, brawo, Oliwia tobie i koleżankom serdeczne dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

 

oprac.D. Guszkiewicz

Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym MAŁY KARPIK 2013

 

Miło nam jest poinformować, iż uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca oraz otrzymali wyróżnienia w konkursie plastycznym "Mały Karpik 2013".

 

Nagrodę specjalną Agencji Rynku Rolnego Oddziału Terenowego w Opolu, za zajęcie I-go miejsca w kategorii klas 0-IV, otrzymała Magdalena Jurek z klasy II. Taką samą nagrodę w kategorii klas V-VI, za zajęcie III-go miejsca otrzymał Wiktor Wuczkowski z klasy V.

 

Wyróżnienie Lokalnej Grupy Rybackiej „Opolszczyzna”w kategorii klas 0-IV otrzymał Oleg Bąkowski z klasy II.

 

Wyróżnienie Firmy „Ornament” Nysa w kategorii klas 0-IV otrzymał Jakub Dębski z klasy IV.

 

GRATULUJEMY!!!

 

Więcej zdjęć obejrzeć można TUTAJ

oprac. M. Kędzierski