ARCHIWUM 2018/19


15.09.2019

Dzień Pustej Klasy


      Ten dzień mógłby mieć różne nazwy: Dzień Inspirujących Spacerów, Dzień Odkrywania Lasu, Dzień Odpoczynku na Łące, Dzień Parkowych Zabaw – wszystko zależy od tego, jaki pomysł na jego spędzenie znajdą nauczyciele i ich uczniowie. Nosi jednak inną nazwę: Dzień Pustej Klasy. Obchodzimy go rokrocznie (zawsze w trzeci piątek czerwca) i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu.
      Nazwa święta zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste i zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.
       Uczniowie klasy II B po raz pierwszy wzięli udział w akcji Dzień Pustej Klasy. Dzień przebiegał zgodnie z wcześniejszymi przygotowaniami. Dodatkową "atrakcją" okazał się nowy kolega, który przyjechał w odwiedziny ze Stanów Zjednoczonych - Aleks. Nie było problemów z porozumiewaniem się, gdyż do pomocy mieliśmy naszą panią od j.angielskiego,  panią Renatę Urygę. Najpierw poznaliśmy się - oczywiście po angielsku, a następnie udaliśmy się na spacer do pobliskiego lasu. Spacer zakończył się wizytą w lodziarni. Dzień Pustej Klasy zakończyliśmy wspólnymi zabawami sportowymi na świeżym powietrzu. Myślę, że w kolejnych latach również weźmiemy udział w tej akcji.

 

Barbara Nowacka

FOTORELACJA

 

15.09.2019

"Sąd nad Syzyfem"

W poniedziałek, jako podsumowanie całego roku szkolnego, uczniowie 5b przygotowali przedstawienie artystyczne dla swoich rodzin.
Uczniowie szlifowali teksty, ćwiczyli dykcję, wykonali piękne stroje rodem z czasów Starożytnej Grecji, by jak najlepiej wcielić się w przydzielone im postaci, ale i podsumować rok ciężkiej pracy nad tekstami mitologicznymi.
Przygotowania trwające kilka tygodni zakończyły się gromkimi brawami. Chyba sami aktorzy nie wierzyli, że występ wzbudzi tyle pozytywnych emocji.
Zobaczcie sami na zdjęciach.
M.Krawczyk
15.09.2019

Bezpieczne Wakacje - spotkanie z Policjantem

Bezpieczne wakacje naszych uczniów to sprawa bardzo ważna, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby powrócili do szkoły po wakacjach wypoczęci i zdrowi. Tradycyjnie, tuż przed wakacjami  11 czerwca odwiedził naszą szkołę pan policjant st. asp. Daniel Marel.Podczas tego spotkania, które zostało zrealizowane w ramach akcji 'Bezpieczne wakacje' policjant przypominał uczniom klas I -III o zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli, wycieczek pieszych oraz właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci w Internecie, zachęcając je do spędzania czasu wolnego na powietrzu oraz na zabawach z rówieśnikami. Funkcjonariusz przypomniał też numery alarmowe oraz schemat postępowania w sytuacji, kiedy dziecko zgubi się w tłumie lub na plaży. Przedstawiono również zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz właściwego przechodzenia przez jezdnię.           

15.09.2019

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Gratulacje za wyróżnienie dla Olega z klasy VII w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez KRUS  Bezpiecznie w wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje.

15.09.2019

Wycieczka do Kopalni Złota

Uczniowie klasy II A, II B oraz III 5 czerwca wzięli udział w wycieczce do Złotego Stoku. Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania z przewodnikiem Sztolni Gertruda. Następnie spotkaliśmy się z Gnomem mieszkającym w kopalni, dowiedzieliśmy się jaka jest historia tego miejsca, a także mieliśmy okazję zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad, który spełnia życzenia. Wspaniałą atrakcją był dla nas przejazd pomarańczowym tramwajem. Po wyjściu z kopalni mieliśmy krótką lekcję dotyczącą historii złotej monety oraz mogliśmy zobaczyć jak wygląda wybicie monet.Odwiedziliśmy również Muzeum minerałów, własnoręcznie wypłukiwaliśmy złoto i poszukiwaliśmy cennych minerałów w Polu Diamentowym.  Następnie mieliśmy czas wolny na zakup upominków. Po przerwie zwiedziliśmy Średniowieczny Park Techniki, w którym poznaliśmy i sprawdziliśmy zasady działania oraz skuteczność różnych maszyn prostych m. in. kołowrotu, kieratu, dźwigu ręcznego, przekładni. Zwiedzanie zakończyliśmy wejściem do labiryntu strachu, który okazał się bardzo intrygującym miejscem.Kolejną atrakcją okazało się spotkanie  z Katem w jego pracowni i demonstracja na wesoło średniowiecznych narzędzi tortur. W drodze powrotnej dla ochłody kilka chwil spędziliśmy nad Jeziorem Nyskim.Po zjedzeniu pysznych zestawów w MC Donaldzie oraz lodach dla ochłody udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

15.09.2019

Podsumowanie Roku Sportowego w Grach Zespołowych

15.09.2019

VI KONKURS " Odkrywcy Światów"

15.09.2019

Łagodne przejście uczniów kl.III w II etap edukacyjny

Dnia 24.05.2019 r. uczniowie kl. III spotkali się z uczniami kl. IVA i ich wychowawczynią. Na zajęcia zaproszeni byli również rodzice i pani dyrektor.

15.09.2019

Warsztaty klasy IIb w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019 kontynuują udział w projekcie pt. „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego poprzez rewaloryzację obiektów zabytkowych w Pokoju i działania edukacyjno-informacyjne w województwie opolskim”. Warsztaty przygotowane przez fachową kadrę mają na celu pobudzanie kreatywności dzieci, odkrywanie przyjemności tworzenia oraz cieszenie się uzyskanym efektem. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie mają możliwość poznania ciekawych formy plastycznych i rękodzieła: rymarstwo, decoupage, ceramikę, scabooking. Dzięki temu mogą rozwijać swoje talenty plastyczne oraz wrażliwość estetyczną.
   Uczniowie klasy II B już kolejny raz wzięli udział w warsztatach,podczas  których z okazji Dnia Matki oraz Dnia Ojca przygotowywali swoim ukochanym prezenty. Kazda mama dostanie samodzielnie przygotowany słoiczek metodą decoupage, natomiast tatuś breloczek na klucze wykonany ze skóry. Mamy nadzieję, że  upominki  będą miłą niespodzianką.
                                                                                                   

15.09.2019

Mistrz Jest Tylko JEDEN!

15.09.2019

Sukces Naszych Uczniów w Konkursie ''Matematyczny Kangur''

15.09.2019

Sukces Naszych Uczniów w Konkursie ''Matematyczny Kangur''

15.09.2019

Sukces Naszych Uczniów w Konkursie ''Matematyczny Kangur''

15.09.2019

Sukces Naszych Uczniów w Konkursie ''Matematyczny Kangur''

15.09.2019

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna w klasie II B

Podczas zajęć lekcyjnych zgodnie z tematyką i podstawą programową uczniowie pod czujnym okiem wychowawczyni ćwiczyli ważne dla ratowania życia umiejętności. 

15.09.2019

Pasowanie uczniów klasy I na Czytelnika

4 kwietnia 2019 r. w  poczet czytelników naszej biblioteki przyjęto pierwszoklasistów. Wszyscy wychowankowie zostali zapoznani z  regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej i  mogli po raz pierwszy wypożyczyć książeczki. Przy okazji pochwaliły się ogromną wiedzą na temat poszanowania książek i dlatego otrzymały pamiątkowe zakładki.

15.09.2019

Wycieczka Zawodoznawcza klas VII-VIII

W dniu 4 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy VII i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokoju brali udział w wycieczce do zakładu produkcyjnego MOPEX HIS Sp. z o.o. S.K.  Jest to firma słynąca z produkcji artykułów gospodarstwa domowego przeznaczonych do utrzymania czystości. Nasza wycieczka do tego zakładu pracy odbyła się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Celem zajęć było zainteresowanie uczniów lokalnym rynkiem pracy i przybliżenie im wiedzy na temat możliwości wyboru przyszłego zawodu. Była to dla uczniów okazja do poznania tajników wielu zawodów i promocji edukacji zawodowej. Wycieczkę rozpoczęliśmy od poznania historii zakładu. Zapoznano nas z asortymentem produkowanych artykułów. Najciekawszym etapem wycieczki było zwiedzanie hali produkcyjnej. Uczniowie mogli przekonać się jak funkcjonuje nowoczesny, dobrze zorganizowany zakład produkcyjny, poznać specyfikę pracy podczas procesu produkcji od początku aż po ostatni etap. Podczas wizyty w firmie młodzież uświadomiła sobie, że prowadzenie przedsiębiorstwa wymaga bardzo dobrej organizacji pracy wieli ludzi. Dziękujemy właścicielom za umożliwienie poznania pracy w firmieMOPEX HIS, serdeczne przyjęcie i przekazaną wiedzę. 

15.09.2019

Zawody Sportowe Chłopców - mini piłka ręczna

W dniu 27.03.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Półfinale Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w mini piłce ręcznej chłopców. W zawodach brały udział następujące szkoły: SP Domaradz, SP Bąkowice, SP Dąbrowa Namysłowska i ZSP Pokój.

15.09.2019

Projekt Czytelniczy " Z Książką przez Świat"

15.09.2019

Zawody sportowe- piłka ręczna dziewcząt

15.09.2019

Wycieczka do Krasiejowa

Dnia 27 marca uczniowie klas I, II A i II B razem z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Nasi uczniowie odwiedzili to miejsce w ramach projektu Odkrywcy Sekretów Nauki.
Mogliśmy poznać historię naszych przodków w niezwykłym interaktywnym muzeum, które przypomina hangar do odprawy promów kosmicznych. Ubrani w specjalne hełmy staliśmy się temponautami, przemierzającymi promem kosmicznym odległe galaktyki. Przenieśliśmy się też w czasie o miliony lat, żeby zobaczyć ewolucję człowieka. Po podróży promem kosmicznym zwiedziliśmy wystawę ,,Okna prehistorii”, wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych oraz prelekcji o skamielinach.  Mieliśmy także okazję stanąć oko w oko z człowiekiem z lodowca – Oetzi.
Po kilkugodzinnej, niezwykłej przygodzie w czasie, zjedzeniu obiadu dzieci w doskonałych humorach wróciły do domu.Podróż promem kosmicznym, efekty specjalne, gry, animacje 3D oraz ciekawe eksponaty zrobiły na wszystkich duże wrażenie.Z całą pewnością jeszcze tam wrócimy.

15.09.2019

Światowy Dzień Wody

15.09.2019

Zawody sportowe Dziewcząt- mini piłka koszykowa

15.09.2019

Wojewódzkie Igrzyska LZS-piłka koszykowa dziewcząt

Dnia 22 marca 2019r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pokoju odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkól Wiejskich w piłce koszykowej dziewcząt rocznik 2004-2005.
W turnieju udział wzięli PSP Popielów, PSP Domaradz oraz ZSP Pokój.
Uczennice naszej szkoły wystapiły w nastepującym składzie: Pola Grzybowska, Zuzanna Adamczyk, Magdalena Jurek, Oliwia Seredziuk, Hanna Żurowska, Oliwia Macoch, Dominika Krysiak oraz Agnieszka Kucharska.
W pierwszym meczu dziewczyny wygrały z PSP Domaradz 21:15, w drugim spotkaniu również wygrały z PSP Popielów 23:8.
 Nasze uczennice w turnieju zajęły I miejsce i awansowały do finału Wojewódzkiego.
                                                                                                      

15.09.2019

Konkurs Kangur Matematyczny

15.09.2019

Wojewódzkie Igrzyska LZS-piłka ręczna chłopców

Dnia 20 marca 2019r w Świerczowie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w piłce ręcznej chłopców rocz.2004-2005.

15.09.2019

Spotkanie z Teatrem

18 marca uczniowie klasy I oraz II A i II B odwiedzili Opolski Teatr Lalki i Aktora w Opolu. Wycieczka odbyła się w ramach projektu , pn. „Odkrywcy Sekretów Nauki – wzrost kompetencji uczniów i nauczycieli szkół podstawowych województwa opolskiego”

15.09.2019

Dzień Liczby PI

15.09.2019

Turniej piłki koszykowej chłopców

Dnia 15 marca 2019r w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie odbył się turniej piłki koszykowej chłopców w ramach Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich.

15.09.2019

Warszaty zdobienia jaj Wielkanocnych

W środę (13.03.2019 r.) uczniowie klasy IIa, IIb, III oraz VI uczestniczyli w warsztatach w GOKSiR w Pokoju na zajęciach edukacyjnych, zorganizowanych  przez Muzeum Wsi opolskiej w Opolu. Uczniowie mieli okazję poznawać tradycyjne zwyczaje i obrzędy, poprzedzające Święta Wielkanocne dawniej. Podczas warsztatów omawiane były m. in. przygotowania świąteczne w kuchni (tradycyjne potrawy, wypieki). Uczestnicy poznali, pod okiem twórców ludowych, tradycyjne techniki zdobienia jaj wielkanocnych: wydrapywanie wzoru na zabarwionej skorupce jajka (kroszonki) oraz wytrawianie kwasem wzoru na zabarwionej skorupce. W trakcie tych zajęć uczniowie mogli zobaczyć przykłady plastyki obrzędowej (unikalne w skali kraju i Europy kroszonki opolskie, a także wytwory innych technik zdrobnienia jaj wielkanocnych: batik, oklejanki, obszywanki). Nasi uczniowie wykonali też samodzielnie własne jaja wielkanocne.

15.09.2019

Zawody Sportowe

15.09.2019

Kolejny wyjazd na Lodowisko klas:IVa, IVb, Va, Vb, VI

zdj. Kinga Tokarz, Opowiecie.info
zdj. Kinga Tokarz, Opowiecie.info
15.09.2019

FRANCUZKI W NASZEJ SZKOLE

"Na zaproszenie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokoju, Edyty Pawłowskiej, do Pokoju przyjechały trzy studentki z regionu Champagne-Ardenne z Francji. Alexandra, Anaëlle i Gillian od 28 lutego miały okazję obserwować zajęcia w szkole, korzystały także z różnych zajęć oferowanych na terenie gminy Pokój i poza nią.

15.09.2019

Dzień Kobiet

15.09.2019

Dzień Otwarty

15.09.2019

Klasy III i IVa w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

15.09.2019

Konkurs plastyczny "Wincenty Witos - Patron Mojej Szkoły"

15.09.2019

Wspomnienie patrona naszej szkoły – Wincentego Witosa

15.09.2019

Święto Patrona Szkoły - Wincentego Witosa

15.09.2019

Recyklingowe i wielorazowe torby na zakupy - Bądź eko w dobrym stylu !

Pomysłowość ludzi w zakresie sposobów robienia toreb na zakupy jest ogromna. Nasi uczniowie wykonali je na warsztatach szycia ekotoreb z niepotrzebnych koszulek! Wykonanie takiej torby jest doskonałym sposobem na ograniczenie liczby wykorzystywanych opakowań z tworzyw sztucznych, których rozkład  trwa od kilkudziesięciu do kilkaset lat!

15.09.2019

Wyjazd do Opola klasy Va

15.09.2019

Wystawa

15.09.2019

Bal Karnawałowy

 Tegoroczny bal karnawałowy w naszej szkole odbył się 21 lutego 2019 roku.

15.09.2019

Wyjazd na Lodowisko

15.09.2019

Walentynki z Ozobotem

Uczniowie klasy II B postanowili z okazji Walentynek wykorzystać naszego Ozobota (małego robocika). Najpierw za pomocą odpowiednich kodów zamalowali serduszka, następnie każdy miał okazję Ozobota wypróbować. Zabawa się udała i mały robocik wspaniale pokonywał drogę przygotowaną indywidualnie przez każdego ucznia.
                                                                        

15.09.2019

Miłość jest wśród Nas

Tak oczekiwane przez naszych uczniów Walentynki okazały się pracowite dla dziewczyn z SU, które już od rana zajęły się sortowaniem poczty walentynkowej i roznoszeniem jej po klasach!

15.09.2019

Pokaz Historyczny

W dniu 21 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się pokaz historyczny pt.: „Ku niepodległej”. Celem spotkania było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Przedstawiciele grupy artystycznej „Rekonstrukto” zaprezentowali wesołą lekcję historii. Opowiedzieli  o powstaniu kościuszkowskim, okresie Księstwa Warszawskiego, powstaniu listopadowym, powstaniu styczniowym oraz I wojnie światowej. Uczniowie zapoznali się z strojem i wyposażeniem szwoleżera, kosyniera, powstańca i oficera I Brygady Legionów Polskich. Uczniowie miło i przyjemnie spędzili czas poznając historię ziem polskich pod zaborami. Zapoznali się z kolekcją replik broni używanych przez powstańców i żołnierzy w czasie I wojny światowej. Uczniowie brali bezpośrednio udział w pojedynkach i konkursach.

15.09.2019

"Góra Grosza" - najlepszym przykładem dobroczynności

W naszej szkole już od grudnia trwała wielka zbiórka monet groszowych. Jak co roku mocno zachęcaliśmy uczniów do akcji, a niejeden rodzic pewnie odkładał grosze dla swoich pociech.

15.09.2019

Dzień Kubusia Puchatka

15.09.2019

Superpełnia i zaćmienie Księżyca

W poniedziałkowy ranek, 21 stycznia czeka nas niecodzienne zjawisko – całkowite zaćmienie naszego naturalnego satelity – Księżyca, które będzie widoczne także w Polsce.
Do zaćmienia Księżyca dochodzi wtedy, gdy chowa się on w cieniu lub półcieniu rzucanym przez Ziemię. Ponieważ Księżyc świeci odbitym światłem słonecznym, wejście w cień Ziemi powoduje, że do jego tarczy prawie nie docierają promienie Słońca.
Gdy Księżyc chowa się całkowicie w cieniu naszej planety, następuje zaćmienie całkowite, w którym tarcza naszego satelity świeci na czerwono tylko dzięki promieniom ugiętym w ziemskiej atmosferze. Gdy Księżyc chowa się częściowo w cieniu Ziemi, mamy do czynienia z zaćmieniem częściowym.
Początek całkowitego zaćmienia przewidywane jest na godz. 5.41, maksimum zaciemnienia – godz. 6.13, koniec – 6.43.
W dniu zaćmienia Księżyc znajdzie się w perygeum swojej orbity, czyli w punkcie najbliższym Ziemi, przez co rozmiar tarczy naszego satelity będzie większy niż zwykle. Zjawisko to nazywane jest Superksiężycem lub Superpełnią.
Prognozy pogody na poniedziałkowy poranek są dosyć optymistyczne, więc … nie zapomnijmy nastawić budzików na odpowiednią porę, aby zaobserwować to niecodzienne zjawisko. A może komuś uda się je sfotografować?

15.09.2019

Produkcja voltów na lekcji techniki

Czy prąd, którego używamy na co dzień, dostarcza nam tylko elektrownia, produkują turbiny wiatrowe lub wodne czy panele fotowoltaiczne? Niekoniecznie, o czym przekonali się uczniowie klasy szóstej, którzy na zajęciach techniki własnoręcznie wytwarzali ekoprąd. Ze zdumieniem stwierdzili, iż dwie elektrody wykonane z dwóch różnych metali, zanurzone w wodzie z dodatkiem soli, są w stanie zasilić zegarek. Po kolejnych eksperymentach z wykorzystaniem warzyw i owoców, uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością i ciekawością – przedmiotem doświadczeń stało się to, co znaleźli akurat w plecakach – mandarynka na drugie śniadanie, zapomniana bułka z wczorajszego dnia, coca –cola czy nawet … pasta do zębów:) Wielki entuzjazm uczniów wywołał fakt iż oni sami (ludzkie ciało) także mogą produkować prąd – trzymając w dłoniach elektrody, połączeni w pary obserwowali, że zegarek do którego byli podłączeni, działa i odmierza czas.
Nie ulega wątpliwości iż dla wszystkich uczniów dzisiejsza lekcja techniki była … „elektryzujaca”;)

15.09.2019

Wyjazd Uczniów na Lodowisko do Opola

15.09.2019

W "Zaczarowanym Świecie" z klasą III, IVA i IVB

15.09.2019

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

15.09.2019

Etap Gminny Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

15.09.2019

Etap Gminny Wojewódzkiego Konkursu J.Niemeckiego

W dniu 09.01.br. w Szkole Podstawowej w Domaradzu  odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych.

15.09.2019

Etap Gminny Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

 "Przegląd" (2/2018)
"Przegląd" (2/2018)
15.09.2019

O naszej szkole w najnowszym "Przeglądzie"

15.09.2019

"The Voice of School Christmas Edition"

15.09.2019

HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ!

15.09.2019

HAZARD? NIE, DZIĘKUJĘ!

15.09.2019

ŚWIETA TUŻ, TUŻ

15.09.2019

Dzień Guzika

15.09.2019

Światowy Dzień Piłki Nożnej

Światowy Dzień Piłki Nożnej został ustanowiony przez ONZ i obchodzony jest co roku 10 grudnia. Głównym celem Światowego Dnia Piłki Nożnej jest zjednoczenie zarówno piłkarzy, jak i kibiców oddanych tej grze sportowej. Piłka nożna dla wielu z nas to nie tylko zwykła grą, ale często także stylem życia, toteż 13 grudnia 2018 r. z tej okazji w sali gimnastycznej  odbył się turniej piłki nożnej halowej. W turnieju udział wzięły drużyny z klasy I, II A oraz II B. Rozegrano mecze, oto ich wyniki:
                             klasa I –      klasa II A    0:5
                             klasa II B – klasa I         2:4
                             klasa II A-   klasa II B    5:0
Zwycięzcami  zostali uczniowie klasy II A, drugie miejsce zajęli chłopcy z klasy I , natomiast uczniowie klasy II B zajęli trzecie miejsce. Wszyscy uczestnicy meczu otrzymali pamiątkowe medale. 

15.09.2019

"Drugie Życie Książki"

15.09.2019

WYJAZD DO TEATRU KLASY IV B

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją z tego spektaklu, napisaną przez
Martynę Soboń, uczennicę klasy 4b.

15.09.2019

Wyjazd do kina klas I-III

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa”

5 grudnia 2018 roku uczniowie klasy I - III wraz z wychowawcami wybrali się do opolskiego kina, aby obejrzeć amerykański film pod tytułem „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”,
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali film, którego akcja rozgrywa się podczas Wigilii Bożego Narodzenia. Film opowiada  o losach dziewczynki, która szukając klucza do pamiątkowego pudełka odziedziczonego po zmarłej matce trafia do magicznej krainy. Miejsce to niegdyś piękne i bajkowe, rządzone jest przez złą Władczynię. Dziewczynka razem z dzielnym żołnierzem, szukając klucza, który rozwiąże wszystkie problemy, staje do walki aby w królestwie znów zapanował spokój, ład i porządek. Film bardzo podobał się dzieciom, zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.     

10.09.2019

Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego klas I-III

4 grudnia 2018 r. siedmiu reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim   „Magia Świąt Bożego Narodzenia”.
Oto wyniki:
I miejsce: Milena Pacek z klasy II A  oraz Nina Przychodzeń z klasy II B
II miejsce: Lena Krawczyk z klasy II A.
                                                                                             Gratulujemy!

10.09.2019

Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego klas I-III

4 grudnia 2018 r. siedmiu reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim   „Magia Świąt Bożego Narodzenia”.
Oto wyniki:
I miejsce: Milena Pacek z klasy II A  oraz Nina Przychodzeń z klasy II B
II miejsce: Lena Krawczyk z klasy II A.
                                                                                             Gratulujemy!

10.09.2019

Wyniki Gmninnego Konkursu Recytatorskiego w kategorii klas IV-VIII

WYRÓŻNIENIE - Magdalena Jurek i Kinga Guszkiewicz

10.09.2019

Akcja Samorządu Uczniowskiego - zbiórka dla schroniska

10.09.2019

Andrzejki w klasach I-III

 29 listopada  odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Podczas tej uroczystości najwięcej czasu zajmowały wróżby związane z wieczorem św. Andrzeja. Były to między innymi  serca z imionami, przestawianie butów, tajemnicze kubeczki,  Nie obyło się również bez tradycyjnego lania wosku przez klucz
i przewidywania co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Największym powodzeniem cieszyło się „Wirtualne koło fortuny”.które przepowiadało co nas czeka w przyszłości.
Dzieci chętnie rywalizowały ze sobą podczas prowadzonych przez nauczycieli konkursów. Były tańce parami z balonikiem, gorące krzesła zajmowane na przerwę w muzyce i wiele innych, które angażowały dzieci do współpracy i zdrowej rywalizacji.
W organizacji imprezy pomagali również rodzice, którzy tradycyjnie zadbali o to, aby dzieci miały przygotowane pyszne kanapki, ciasta i napoje.

10.09.2019

Andrzejki 2018

Poniżej galeria zdjeć pokazująca, jak nasi uczniowie wspaniałe bawili się podczas dyskoteki z okazji Andrzejek, mającej miejsce w zeszły  czwartek.
Oprócz wcześniej przygotowanych zabaw, jak co roku, wzięli udział we wróżbach andrzejkowych.  Oby spełniły się one w przyszłości!
Magdalena Gryszczynska
10.09.2019

Zajęcia Warsztatowe - "Moja Wymarzona Firma"

10.09.2019

Etap szkolny Gminnego Konkursu Recytatorskiego

10.09.2019

Wycieczka do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie

Przeczytajcie relację jednej z uczennic klas IV - Zuzi, która niezwykle ciekawie opisuje pobyt uczniów.

10.09.2019

We Will Rock You – flash mob w szkole

23 listopada miala miejsce w naszej szkole niecodzienna akcja – flashmob (nagłe, zaskakujące, wydarzenie, w którym udział bierze sztuczny tłum), zorganizowana przez klasę VIII, do której dołączyli pozostali uczniowie szkoły. W czasie długiej przerwy wytupali i wyklaskali charakterystyczny rytm znanego utworu grupy Queen – We Will Rock You. Oddali tym samym hołd jednemu z najwybitniejszych wokalistów XX w. – Freddiemu Mercury, którego kolejna rocznica śmierci przypada 24 listopada.

19.06.2019

Zakończenie Roku Szkolnego klasy I-III

18.06.2019

W średniowiecznym grodzie rycerskim

07.09.2019

Wyjazd do Opola

07.09.2019

Wojewódzki Konkurs Historyczny - etap szkolny

07.09.2019

Korelacja Międzyprzedmiotowa

07.09.2019

Śniadanie Daje Moc - Dzień Zdrowego Śniadania

07.09.2019

Aktualności

APEL O POMOC CZWORONOGOM Z PARYŻA (Gmina Pokój) 

07.09.2019

Środowe Przerwy z Literaturą

07.09.2019

Warsztaty Lampionów

07.09.2019

Z Mitologią za Pan Brat

Uczniowie klas I – VIII wzięli udział w projekcie  „Z mitologią za pan brat”. Jego celem była popularyzacja czytelnictwa wśród  dzieci uczących się w naszej szkole.

07.09.2019

Szkolny Konkurs Polonistyczny

NIEZAPOMNIANE WARSZTATY WITRAŻY
NIEZAPOMNIANE WARSZTATY WITRAŻY
07.09.2019

WARSZTATY W PRACOWNI WITRAŻY

W poniedziałek, 29 października, uczennice klasy Va wzięły udział w warsztatach w pracowni witraży w Opolu. Zajęcia prowadziła Pani Aleksandra, która z pasją zajmuje się nie tylko produkcją, ale i renowacją witraży. Najpierw zapoznała nas  krótko z historią tworzenia witraży, a potem opowiedziała nam  wiele ciekawych rzeczy o swojej pracy. Następnie pod okiem Pani Aleksandry i Jej mamy dziewczęta mogły wykonać samodzielnie witrażyk według wybranego przez siebie wzoru. Piątoklasistki miały okazję wyciąć szklane elementy, oszlifować je, połączyć przy pomocy specjalnej taśmy. Wykonanie takiego witrażu  nie jest wcale zadaniem łatwym, za to na pewno bardzo czaso- i pracochłonnym. Mimo tego udział w nietypowych warsztatach sprawił wszystkim uczestniczkom ogromną przyjemność, a wykonane ozdoby będą przypominać o nowych doświadczeniach i mile spędzonych chwilach.

07.09.2019

Warsztaty o zdrowym odżywianiu

26 października w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat zdrowego odżywiania -  pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu ,,Kierunek zdrowie”. Zajęcia dla uczniów klas IV - VIII prowadziła Pani Alicja Gałka – edukator żywieniowy. Uczniom bardzo spodobały się warsztaty. Nie tylko młodsi, lecz również starsi uczestnicy chętnie wsłuchiwali się w pouczające rady i przestrogi edukatora. Mogli dowiedzieć się więcej na temat zdrowego odżywiania i tego, jak zapobiegać niechcianym chorobom. Mieli także okazję, by zbadać ilość cukru w różnego rodzaju produktach spożywczych. Mamy nadzieję, że Pani Alicja zaszczyci nas swoją obecnością jeszcze wiele razy.

07.09.2019

ZDJĘCIA KLASOWE

07.09.2019

ZAWODY SPORTOWE

07.09.2019

DYKTANDO JĘZYKA NIEMIECKIEGO

25 października w Publicznym Gimnazjum w Walcach odbyło się IX Wielkie Wojewódzkie Dyktando Języka Niemieckiego. Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

07.09.2019

Terenowy Turniej Ekologiczny

07.09.2019

Wieczór z astronomią

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak to jest, że raz Księżyc oświetlony jest w całości, innym razem wygląda jakby ktoś przekroił go nożem na pół, a jeszcze innym razem przypomina wyglądem rogalik do schrupania? Na te i inne pytania uczniowie uzyskali odpowiedź w piątkowy wieczór podczas zorganizowanego Eventu Astronomicznego. Celem spotkania było popularyzowanie astronomii oraz nauk przyrodniczych.

07.09.2019

Pasowanie pierwszoklasistów

07.09.2019

Matlandia

Jest to dostępny przez Internet program wspierający naukę matematyki w klasach 4–8 szkoły podstawowej. Zawiera ponad 1100 animowanych zadań. Bajkowa sceneria oraz animowani bohaterowie sprawiają, że uczniowie z zaangażowaniem rozwiązują zadania matematyczne. Program doskonali biegłość rachunkową, ćwiczy pamięć i logiczne myślenie. Kładzie nacisk na wykorzystanie matematyki w codziennych sytuacjach.

07.09.2019

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

Jak to było, kiedy babcia chodziła do szkoły?

07.09.2019

Wyprawa do lasu klasy Vb

Klasa Vb miała niebywałe szczęście, gdyż w oblane słońcem piątkowe przedpołudnie wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Nadleśnictwa KUP (Leśnictwo Winna Góra). W obecności mgr inż. leśnictwa - Grzegorza Krawczyka nasi młodzi gromadzilli liście rozmaitych drzew i krzewów, by potem wspólnie odgadywać ich nazwy.
Zaprezentowana została klasie spała żywiczarska, z której w ubiegłym stuleciu pozyskiwano żywicę. Uczniowie wraz z panem leśnikiem przy użyciu wysokościomierza przeprowadzali pomiar wysokości sosny, a także oszacowali wiek drzewa za pomocą metody "liczenie po okółkach".
Wielką niespodzianką okazało się niebywałe znalezisko poroży sarny. Natomiast przy stawie Zofia mieli możliwość obserwacji drzew ściętych przez bobry.
Po dotarciu na miejsce i rozpaleniu ogniska, wszyscy smażyli kiełbaski i popijając herbatą z termosu, jak na prawdziwą leśną wyprawę przystało.
I tutaj, pod drewnianą wiatą rozpoczęła się lekcja języka polskiego, by przy pięknej jesiennej aurze porozmawiać o L. Staffie, który o tej porze roku stworzył najwięcej wierszy.
Krajobraz pięknej polskiej jesieni pomógł nam wyciągnąć wnioski przy ich omawianiu, a przede wszystkim stworzył cudowny, liryczny nastrój.
Lekcja w terenie umożliwiła uczniom bezpośrednie poznanie omawianych rzeczy, z pewnością więc zostanie powtórzona.

07.09.2019

DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

12 X 2018r. w całej Polsce obchodzony był Dzień Bezpiecznego Komputera, który zapoczątkowano w 2004r.
Jego celem jest informowanie o zasadach bezpiecznego korzystania z komputera i zagrożeniach w sieci.
Komputer staje się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. W pracy, w domu, w szkole – jest obecny wszędzie. Zarówno jako narzędzie pracy jak i źródło szeroko rozumianej rozrywki. Komputer to na pewno świetna propozycja zagospodarowania wolnego czasu. Zwłaszcza, gdy pogoda zdecydowanie odstrasza nas od wyjścia z mieszkania, lub po prostu ogarnia nas nuda. Jak wiele możliwości stwarza komputer, dostrzega prawie każdy z nas. Dlatego tak trudno nam wyobrazić sobie życie bez tego urządzenia.
Dzień Bezpiecznego Komputera to akcja mająca na celu popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci (wirusom, włamaniom hakerskim itd.).
Uczniowie klas młodszych obejrzeli kreskówki z serii „Sieciaki.pl” ,dotyczące Zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz właściwego korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych. Ponadto poznały zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystania z komputera.

07.09.2019

Dzień Bezpiecznego Komputera

12 października obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Komputera. W tym dniu miała miejsce akcja uświadamiająca uczniom naszej szkoły jakie zagrożenia czyhają na użytkowników komputerów. Uczniowie dowiedzieli się również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas użytkowania komputerów. Stosując się do nich, jesteśmy w stanie skutecznie ograniczyć cyberzagrożenia.
I tak:
- korzystaj z programu antywirusowego i dbaj o to, by jego baza była aktualna,
- loguj się tylko z zaufanego urządzenia i w zaufanej sieci (otwarta sieć Wi-Fi taka nie jest),
- używaj mocnych haseł (z małymi i wielkimi literami, cyframi itp),
- używaj różnych haseł na różnych stronach internetowych,
- podawaj swoje dane tylko zaufanym witrynom (i tylko gdy jest to konieczne),
- zawsze sprawdzaj adres WWW strony, na której się logujesz,
- pamiętaj, aby się wylogować (nawet wtedy, gdy korzystasz ze swojego urządzenia),
- nie otwieraj załączników z niepewnych wiadomości e-mail (a najlepiej w ogóle ich nie czytaj),
- nie pobieraj plików ze stron, których nie znasz (i tych, które wydają się podejrzane),
- pamiętaj, że wszystko, co wrzucasz do sieci, w niej zostaje,

07.09.2019

Warsztaty klas I-III w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019 kontynuują udział w projekcie pt. „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego poprzez rewaloryzację obiektów zabytkowych w Pokoju i działania edukacyjno-informacyjne w województwie opolskim”. Warsztaty przygotowane przez fachową kadrę mają na celu pobudzanie kreatywności dzieci, odkrywanie przyjemności tworzenia oraz cieszenie się uzyskanym efektem. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie mają możliwość poznania ciekawych formy plastycznych i rękodzieła: rymarstwo, decoupage, ceramikę, scabooking. Dzięki temu mogą rozwijać swoje talenty plastyczne oraz wrażliwość estetyczną. Mamy nadzieję, że również w tym roku zajęcia będą cieszyły się dużym zainteresowanie ze strony naszych wychowanków.

07.09.2019

Zajęcia pozalekcyjne - jakie to drzewo?

07.09.2019

Próbna ewakuacja

07.09.2019

Spotkania z eksperymentem

Dnia 02 października 2018 r. w naszej szkole odbył się pokaz przeprowadzony przez animatorów z RCRE w Opolu dla uczniów kl. I – VI, organizowanych w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”.
Istotą tych zajęć było aktywizujące podejście do nauki i przyswajania wiedzy poprzez wykorzystanie eksperymentów i doświadczeń jako podstawy zainteresowania problemem.
Animatorzy pomagali objaśniać zjawiska, odkrywać zależności, stawiali pytania, pobudzając uczniów do wyrażania własnych przemyśleń czy pomysłów kierując się zasadą „zobacz – dotknij – sprawdź- zrozum” .
Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazach, doświadczeniach i eksperymentach z bańkami mydlanymi, magnesami, piłkami oraz sprawnie pokonywali tor przeszkód w „wirtualnych okularach”. Wiele radości dały dzieciom obserwacje zabawki – konika, który był zdalnie sterowany.
Pokazy przeprowadzone przez animatorów pokazały dzieciom jak ciekawy i fascynujący jest świat nauki i technologii informatycznej oraz, że warto utrwalać i rozwijać umiejętności posługiwania się najnowszymi technologiami.

31.08.2019

Spektakl "Magiczne Drzewo"

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją spektaklu pt. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” naszej uczennicy z klasy V a – Alicji G. Brawo Alicja!

31.08.2019

Dzień Chłopaka

W piątek 28.09.2018 nasza klasa zorganizowała dzień chłopaka. Dziewczyny przygotowały różne konkurencje na przykład: poprawne zawiązanie krawatu, przebranie pieluchy lalce, założenie szpilek, pomysłowe oraz zabawne przedstawienie kabaretowe i wiele innych. Wszystko rozpoczęło się od wcześniej wymienionych konkurencji. Chłopcy spisali się na medal. Każdy chętnie uczestniczył w zadaniach, a śmiechom nie było końca. Po zabawie, przygotowane były słodkości, a chłopców obdarowano małymi upominkami. Wysiłek dziewcząt się opłacił, ponieważ zostały nagrodzone podziękowaniami, uśmiechem oraz zadowoleniem na twarzach kolegów z klasy.

31.08.2019

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Karty i urny do głosowania zagościły w naszej szkole w ostatni piątek, 30 października. Uczniowie mieli możliwość wyboru przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego, którzy w ubiegłym tygodniu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swego programu. Obiecywali w nich uczniom bezpłatne kursy gotowania, więcej dyskotek czy losowanie szczęśliwego numerka. 

31.08.2019

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dziś, tj. 28 września, obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie klas 4 – 8 w czasie lekcji matematyki mogli sprawdzić się w szybkim liczeniu oraz w rozwiązywaniu przeróżnych łamigłówek związanych z tabliczką mnożenia.
W każdej klasie biorącej udział w tym wydarzeniu udało się wyłonić Eksperta Tabliczki Mnożenia.

31.08.2019

800 milionów Europejczyków z 47 krajów, czyli o Europejskim Dniu Języków w naszej szkole

W minionym miesiącu obchodziliśmy jeszcze jedno ważne święto : Europejski Dzień Języków.

31.08.2019

Radosna Katecheza

Współcześnie żyjemy w kulturze coraz wyraźniej uzależnionej od obrazu. Jego znaczenie dla rozwoju jest nie do przecenienia. Nauczanie religii związane jest bardzo mocno z wizualnym przekazem uzupełniającym niejako opowiedziane historie biblijne. Znane dobrze pomoce edukacyjne: prezentacje multimedialne, filmy, slajdy, zastąpiliśmy dziś na szkolnej katechezie w kl. II flanelografem, który wzbudził wśród dzieci zachwyt i ogromne zaciekawienie. To swego rodzaju teatrzyk, który uczniowie tworzą na dużej tablicy wraz z katechetą. W trakcie opowiadania pojawiają się kolejne elementy. Wsłuchując się w opowiadanie uczniowie utworzyli przepiękny obraz „Stworzenia świata”. W skupieniu angażowali się we wspólną pracę, jej efekt przyniósł im ogromną radość i satysfakcję.

31.08.2019

Język polski jest ą, ę

Uczniowie klasy VI i VII podczas lekcji języka polskiego mogli się przekonać, że polskie znaki diakrytyczne są bardzo ważne. Wielu z nich przyznało się, że znaków, takich jak: ą, ę, ś, ż – charakterystycznych dla języka polskiego - używa coraz rzadziej. Niemal każdy esemes wysyłany jest bez polskich „ogonków ".
Dzieci przepisywały krótkie teksty, a następnie je odczytywały.
Sami uczniowie przyznali, że nasz język polski staje się śmieszny i obcy.
Używajmy więc ą, ę…

31.08.2019

Warto być dobrym, wolontariat jest cool

Nasze Szkolne Koło Caritas działa w społeczności szkolnej i lokalnej już sześć lat. Nasi najstarsi wolontariusze są już studentami, a nawet pracownikami. Za nami mnóstwo akcji, wspólnych miłych wspomnień, doświadczeń. Dzięki pracy na rzecz SKC staliśmy się jak jedna wielka rodzina. Niestety w tym roku ostatni wolontariusze kończą edukację w naszym Gimnazjum. Nie chcemy jednak, by ich dzieło miłosierdzia przestało istnieć, wciąż tak wiele osób potrzebuje pomocy. Dlatego odwiedziliśmy młodszych kolegów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, by zaprezentować im naszą działalność.
Gimnazjalistki- Natalka Szewczyk, Wiktoria Gil oraz Emilka Łakomy, przygotowały ciekawą lekcję, podczas której wyjaśniły czym jest wolontariat, kim jest wolontariusz. Opowiedziały krótką historię SKC oraz w jaki sposób można pomagać. Interesująca prezentacja, filmiki pokazujące wolontariuszy podczas akcji, konkurs z nagrodami wzbudziły wśród uczniów ogromne zainteresowanie. Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie hymn Caritas, który w prosty sposób opisuje siłę naszego koła „Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy RAZEM, Każdy wnosi ze sobą to co ma najlepszego. Zatem, aby wszystko mieć potrzebujemy siebie razem. Bracie, siostro ręka w rękę z nami idź.”
Jesteśmy pełni nadziei, że idea wolontariatu spodobała się młodszym i w zastępy SKC dołączą kolejni bohaterowie, którym „chce się chcieć”

31.08.2019

NOWOŚCI W BIBLIOTECE

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w województwie opolskim w 2018r. do biblioteki szkolnej zakupiono wiele książek. Wśród oferowanych pozycji znajdują się zarówno utwory literackie dla dzieci młodszych jak i starszych.
Zapraszam uczniów do odwiedzenia biblioteki i znalezienia interesującej lektury na długie wieczory.

31.08.2019

Zapraszamy do udziału w konkursach

Więcej informacji o konkursach: www.opolskie.pl lub u nauczycielki języka polskiego, pani Magdaleny Gryszczyńskiej.

31.08.2019

"Przypowieść o maku"

Poniedziałkowy poranek okazał się dla Piątoklasistów bardzo twórczy. Nasi uczniowie wzięli pod lupę utwór Czesława Miłosza "Przypowieść o maku". Zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do tegoż utworu oraz krótkie uzasadnienie swojego pomysłu.

31.08.2019

„Akcja segregacja! 2x więcej, 2x czyściej”

Głównym celem akcji sprzątania świata jest rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne.
Hasło tegorocznej edycji ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia brzmiało „Akcja segregacja! 2xwięcej, 2x czyściej”. Cel akcji to wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.
21 września nauczyciele wraz z uczniami, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny włączyli się w ekologiczną akcję „ Sprzątania świata”. Wszystkie klasy miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadowalające.
Worki z zebranymi śmieciami zostały złożone w wyznaczonych miejscach.
Mamy nadzieję, że nasza praca nie pójdzie na marne i w przyszłym roku będzie jeszcze mniej śmieci.
Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

31.08.2019

Z WIZYTĄ U ZUZI

Właśnie dobiega końca drugi tydzień nauki. Niestety, nie wszyscy mogli 3 września rozpocząć nowy rok szkolny. Do takich osób należy nasza koleżanka Zuzia. Z powodów zdrowotnych Zuzia nie może jeszcze uczestniczyć w zajęciach. Dlatego postanowiliśmy ją odwiedzić. W piątek 14 września, w ramach godziny z wychowawcą udaliśmy się z krótką wizytą do naszej koleżanki. Wszyscy bardzo czekali na ten dzień, wcześniej przygotowaliśmy kartkę z pozdrowieniami i drobny słodki upominek.
Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Zuzi odrobinę przyjemności tymi krótkimi odwiedzinami, a sami czekamy na jej jak najszybszy powrót do naszego grona.

31.08.2019

DOŻYWIANIE

Informacja dla rodziców dzieci chcących korzystać z doźywiania w szkołach i przedszkolach znajduje się w zakładce "Stołówka"

31.08.2019

HARMONOGRAM DOWOZÓW I ODWOZÓW

Harmonogram dowozów i odwozów w 2018/2019 znajduje się w zakładce "Odwozy i Dowozy"

31.08.2019

WITAMY W SZKOLE

RELACJA Z UROCZYSTEGO ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

31.08.2019

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Zwycięska praca
Zwycięska praca
31.08.2019

Konkurs rozstrzygnięty

Znamy już wyniki szkolnego konkursu na logo projektu "[nazwa firmy]":

Pokój nauczycielski
Pokój nauczycielski
31.08.2019

12 października skrócone godziny lekcyjne

12 października br. (wtorek) odbędzie się Rada Pedagogiczna. Lekcje w tym dniu będą trwać do godziny 13.00.

prof. Jan mamfirme.pl
prof. Jan mamfirme.pl
31.08.2019

Kolejna książka naszego nauczyciela!

Nakładem wydawnictwa [nazwa firmy] ukazała się książka prof. Jana Kowalskiego, nauczyciela historii w naszej szkole, pt. „Historia chrześcijaństwa". Jest ona owocem zainteresowań profesora, skoncentrowanych wokół zagadnień religijnych, oraz rezultatem wielu podróży i współpracy z Biblioteką Archidiecezjalną. To imponująca próba zgłębienia zagadnienia duchowości katolickiej od jej początków aż do czasów współczesnych.