"Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia, milczący w nieszczęściu, gadatliwy w radości, mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie - jesteś jednym z najcenniejszych darów, jakie nam zesłali bogowie na nasz smutny padół."
Jarosław Iwaszkiewicz
Zapraszam wszystkich miłośników dobrej książki do biblioteki. Czekają na Was bardzo ciekawe publikacje, które wprowadzą w świat pełen przygód, dobrej zabawy i wprawią w dobry nastrój.
nauczyciel bibliotekarz, pani Sylwia Włodarczyk
Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa, które będą obowiązywały na terenie naszej szkoły w CZASIE PANDEMII. Zostały one opracowane na podstawie aktualnych wtycznych służb sanitarnych oraz MEN dla szkół. Proszę o zapoznanie się z nimi oraz dzieci i stosowanie się do wytycznych. Procedury będziemy aktualizować na bieżąco, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek – obchodzimy 8 maja już od 1985 roku.
Celem tego święta jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Wszyscy uczniowie włączyli się w akcję promocji czytelnictwa. Powstały pierwsze klasowe dzieła, lapbooki, książki w pudełku, zagadki, listy gończe…
Mam nadzieję, że poprzez samodzielne, swobodne pisanie, ilustrowanie, zabawę oraz ćwiczenia praktyczne – uczniowie będą kojarzyć lektury z czymś ciekawym i radosnym, a nie z przymusem i nauką.
Sylwia Włodarczyk
11 stycznia 2023 r. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników. To wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki szkolnej i z jej księgozbiorem. Dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdy nowy czytelnik otrzymał książkę „Pierwsze abecadło”. Małym czytelnikom życzę wspaniałych przygód w świecie książek.
Drodzy Rodzice, czytanie dziecku na głos stymuluje pamięć. Obcowanie ze słowem pisanym pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności, ortografii, empatii, wrażliwości na innych, jest cudowną receptą na nudę, zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny.
Sylwia Włodarczyk