KRONIKA SZKOŁY


23.04.2020

WARTO CZYTAĆ

Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć w domu przygotowali „ Żywe okładki” i lapbooki.

W ten sposób przyczynili się do promocji czytania. Podjęte działania na  pewno były doskonałym sposobem na rozwijanie wyobraźni, kreatywności i twórczej aktywności.Wykorzystali również w praktyce umiejętności pracy z nowymi technologiami.

Lapbookjest czymś w rodzaju samodzielnie zrobionej teczki, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Taka teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, słówka, opowiadania, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

Żywe okładki”- działania uczniów polegały na stworzeniu okładki, na której wykorzystali swoje zdjęcie, tak, by jak najbardziej przypominała oryginalną okładkę.

S. Włodarczyk

 

FOTORELACJA

 

02.04.2020

Związki frazeologiczne

09.03.2020

Czytam z Klasą - "Zwierzęce lekturki spod chmurki"

Uczniowie klasy IIIB  od 03 I 2020 r rozpoczęli realizację II modułu pt.,,Zwierzęce lekturki spod chmurki ” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Czytam z klasą, lekturki spod chmurki ”. Uczniowie wybrali lekturę autorstwa Romana Pisarskiego pt. ,,O psie, który jeździł koleją ”.
Przed rozpoczęciem poznaliśmy sylwetkę autora wybranej lektury oraz historię powstania tej pięknej opowieści.
Pierwszym wykonanym zadaniem było wspólne czytanie treści książki. Czytanie było w formie konkursu głośnego czytania w klasie. Każdy uczeń czytał wybrany fragment.
Następnie wykonano plakat zachęcający innych uczniów naszej szkoły do przeczytania tej książki. Plakat został umieszczony przy drzwiach klasy.
Przygotowaliśmy również kącik czytelniczy i umieściliśmy w nim plakat projektu do II Modułu. Uczniowie  pracując w grupach wykonali z taktury bohatera- psa Lampo wykorzystując udostępniony przez panią Dorotę Drążek wzór sylwety Lampo. Bardzo dziękujemy.
Uzupełniliśmy w Lekturniku strony związane z przeczytaną lekturą- uczniowie opisywali wybraną przygodę psa, następnie ją ilustrowali, wypisywali cechy psa.
Kolejnym wykonanym zadaniem było wykonanie pracy technicznej – legowiska dla zwierzaka i umieszczenie w nim ulubionej maskotki. Każdy kojec był niepowtarzalny. Uczniowie wykonali go z pudełka po butach, miękkich materiałów tj. filc, polar, futerko.
Moduł II zakończyliśmy 29 II 2020 r. realizując wszystkie zadania. Lektura była wyjątkowo bliska sercu uczniów, gdyż prawie każdy uczeń ma w domu kota bądź psa. Ostatni rozdział lektury wycisnął niejedną łzę u młodego czytelnika i bardziej uwrażliwił na potrzeby zwierząt.
Teraz czekamy na oficjalne potwierdzenie realizacji II Modułu . Wkrótce od marca 2020 r. rozpoczniemy ostatni III Moduł projektu ,,Czytam z klasą , lekturki spod chmurki ”.

04.03.2020

Dzień Otwarty

DO SZKOŁY CZAS !!!
We  wrześniu bieżącego roku naukę w naszej szkole podejmą kolejni uczniowie. Zwyczajem ostatnich lat w naszej  placówce odbyło się spotkanie dla  przyszłych uczniów, w celu poznania miejsca, w którym spędzą najbliższe lata swojej edukacji.
4 marca 2020 roku zaproszono przyszłorocznych pierwszoklasistów wraz z rodzicami  na DZIEŃ OTWARTY.  Podczas wizyty  rodzice wraz z  6-latkami mogli zapoznać się z ofertą edukacyjno-wychowawczą Szkoły oraz obejrzeć sale dydaktyczne. Po przywitaniu przybyłych przez Panią Dyrektor  goście  mieli okazję poznać nauczycieli oraz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w formie gier i zabaw. W programie dedykowanym  6-latkom były: zajęcia z ozobotami oraz gra na dzwonkach diatonicznych wg programu J. Tarczyńskiego, które przeprowadziły panie: Katarzyna Łapszyńska i Joanna Michalska. Naukę kodowania i odkodowywania na macie oraz pokaz robotów przeprowadziły panie: Kazimiera Wuczkowska oraz Barbara Nowacka. Zajęcia języka angielskiego i niemieckiego były rozśpiewane i kolorowe. Podczas zajęć języka angielskiego, które przeprowadziła pani Iza Katra - Pankiewicz dzieci miały okazję pobawić się przy dźwiękach piosenki „Animation sling” oraz "My body", a także wykazać się już całkiem niezłą znajomością kolorów.  Natomiast w naukę języka niemieckiego wprowadziła dzieci  pani Barbara Szyndler poprzez zagadki o zwierzętach "Die Tiere" oraz zapoznanie ich z nazwami warzyw i owoców w języku niemieckim przy dźwiękach piosenki "Obst und Gemüse".  Po zajęciach dzieci wraz
z  rodzicami udały  się na poczęstunek, gdzie mogły  podzielić się  wrażeniami.Niecodziennymi gośćmi Dnia Otwartego były również przebywające u nas Studentki z Francji.  Panie obserwując pracę w naszej  placówce  przyznały, iż oferta działań edukacyjnych  jest niezwykle urozmaicona i bogata, a baza dydaktyczna pozwala na realizację wielu rozwijających i ciekawych projektów.  Zoorganizowane  spotkanie  umożliwiło przyszłym uczniom  poznanie tajników  edukacji szkolnej. Mamy nadzieję, iż rozbudzona ciekawość dzieci przywiedzie  je  już niebawem do naszej Szkoły, gdzie z zapałem podejmą naukę.
 

07.02.2020

NASI UCZNIOWIE NIEKWESTIONOWANYMI MISTRZAMI PIĘKNEGO CZYTANIA W GMINIE POKÓJ

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy nie tylko w konkursach recytatorskich, ale również pięknego czytania. Potwierdzają to wyniki uzyskane podczas gminnego konkursu, który odbył się w piątek, 7 lutego 2020 r. w Domaradzu:

05.02.2020

SŁODKA WYWIADÓWKA EKO DLA FRANIA

5 lutego 2020 r. odbyła się słodka wywiadówka eko dla Frania. Za sterami stolików pełnymi wypieków naszych fantastycznych rodziców i nauczycieli stanęły wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Ostatecznie udało się zebrać prawie 1000 zł!
Kłaniamy się nisko i dziękujemy za przyłączenie się do akcji #all4Franio. Meldujemy, że nie zużyliśmy ani grama plastiku do pakowania ciast :)

05.02.2020

PREMIERA SZTUKI "BLEEE" SZKOLNEGO TEATRU

Dzisiejszy dzień (5 lutego 2020 r.) zostanie na długo zostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Tego dnia bowiem odbyła się uroczysta premiera sztuki „Bleee” teatrzyku szkolnego „Pora ma aktora”, który rozpoczął działalność w roku szkolnym 2019/2020. To było niezwykle cenne doświadczenie widzieć naszych uczniów w zupełnie innych rolach. Niektórzy czuli się na scenie, jak ryba w wodzie!
Wśród gości nie zabrakło naszej Emilki z klasy IIIa, bo to z myślą o niej przez ostatnie miesiące nasi aktorzy z panią Magdą Krawczyk na czele tworzyli całe przestawienie. Na premierę przybyła również pani Wójt Barbara Zając (tym razem w roli babci) oraz rodzice i bliscy naszych młodych aktorów i Emilki. 

04.02.2020

PODZIĘKOWANIE DLA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU ❤️

Szkolny Klub Wolontariatu - kolejna udana akcja ❤️ Nasi wolontariusze zbierali dary w okresie świątecznym dla Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach.

04.02.2020

WARSZTATY WODNE W "ZACZAROWANYM ŚWIECIE"

4 lutego 2020 roku, klasy VIa, VIb i VIII wraz z opiekunami wzięli udział w wyjazdowych warsztatach w Opolu w ramach projektu realizowanego przez naszą szkołę "Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym - H2O dla BIO". Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w wypowiedzi pań prowadzących zajęcia, a także rozwiązywali quizy o faunie i florze. Mogli również obejrzeć film przedstawiający jeziora, zwierzęta i roślinność na terenie Opolszczyzny oraz pokonywać specjalnie przygotowany tor przeszkód.

04.02.2020

WYJAZD UCZNIÓW KLASY II , IIIA, IIIB DO KINA

4 lutego 2020 r. uczniowie klasy II oraz III A i III B  wzięli udział w integracyjnym wyjeździe  do kina, na film pt.: „Doktor Dolittle”. Film przygodowo-fantasy w reżyserii Stephena Gaghana, został nakręcony na podstawie książki „Podróże Doktora Dolittle” Hugha Loftinga.
    Takie wyjazdy nie tylko integrują grupę, ale również kształtują wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtują nawyk kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu.
   Filmowa historia Doktora jest pełna humoru, przyjaznych relacji, odwagi wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród odbiorców. Mamy nadzieję,  że film zainspiruje naszych wychowanków do przeczytania książek o wspaniałych przygodach doktora Dolittle.

03.02.2020

WYPRAWA DO HYDROPOLIS

Poniedziałkowy dzień, mimo iż zimny i deszczowy, okazał się pełen atrakcji dla uczniów naszej szkoły. Bowiem tego dnia (3.02.2020 r.) mieli okazję zanurzyć się w otchłani oceanu w pionierskim batyskafie Trieste skonstruowanym przez Augusta Piccarda, który jako pierwszy dotarł na dno Rowu Mariańskiego, obserwować  ławicę tuńczyków przemykająca nad głowami, ściganą przez groźnego rekina tygrysiego czy obserwować proces powstawania wody na naszej planecie miliardy lat temu. Nie zabrakło także innych atrakcji – uczniowie mogli samodzielnie uruchomić parową turbinę Herona, spróbować sił w transportowaniu wody za pomocą śruby Archimedesa czy napędzaniu koła wodnego. A wszystkie te atrakcje znaleźć można było w niezwykłym miejscu, jakim jest Centrum Edukacji Ekologicznej ,,Hydropolis" we Wrocławiu, do którego w celach edukacyjnych udali się nasi uczniowie.

27.01.2020

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - ETAP SZKOLNY

Czytać każdy może…To prawda, ale nie każdy potrafi czytać tak, by innych zainteresować czytanym tekstem… Właśnie dzisiaj (27.01.2020 r.) w szranki stanęli najlepsi z najlepszych z klas I – VIII.

23.01.2020

ZBIERALIŚMY DLA FRANIA

To, co się wydarzyło przeszło nasze najśmielsze oczekiwania: wystarczyły niespełna dwa dni (22-23.01.2020 r.), żeby puszka dla Frania zapełniła się w całości banknotami i monetami od serca. Absolutnie każdy chciał coś dorzucić do puszki, żeby pomóc Franiowi: nasi uczniowie, rodzice, pracownicy Zespołu, pracownicy instytucji gminnych i mieszkańcy Pokoju Każdy z darczyńców otrzymał od nas zrobioną przez nas specjalną naklejkę z wizerunkiem Franka.
Wzruszenie ściskało nam nieraz gardło, widząc dzieci wrzucające do puszki wszystkie oszczędności ze swoich skarbonek. Sama tylko klasa 3b podarowała ponad 170 zł, a decyzją Samorządu Uczniowskiego wszystkie pieniądze zebrane w ramach akcji Góra Grosza zostaną po przeliczeniu przekazane na konto Frania!
Dziękujemy za Waszą ofiarność ❤️Jesteśmy zaszczyceni, że jesteśmy częścią drużyny dobra #all4Franio

20.01.2020

MEDIA O NASZYM PROJEKCIE

"Woda będzie tematem kolejnej akcji zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pokoju. To zarazem nowe działania proekologiczne. Szkoła zorganizowała wcześniej m.in. sadzenie stu drzew na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bierze udział w akcji sprzątania świata oraz organizuje pozalekcyjne warsztaty dendrologiczne. Placówka zakwalifikowała się do projektu Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji „Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO”.

16.01.2020

NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ

16 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie naszych uczniów z asp. sztab. Katarzyną Ulbrych z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. Podczas czwartkowej prelekcji pani aspirant opowiedziała przede wszystkim o zagrożeniach zdrowotnych, konsekwencjach prawnych oraz o skutkach społecznych wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy.

06.01.2020

ZAADOPTOWALIŚMY KOALĘ

W pożarach na Kangaroo Island, wyspie nazywanej rajem dla koali, prawdopodobnie zginęła już połowa populacji koali, czyli ponad 20 tysięcy osobników. Nie mogliśmy dłużej siedzieć bezczynnie i po prostu patrzeć na dramat, który rozgrywa się w Australii. Postanowiliśmy na początku stycznia 2020 r. zaadoptować LINR Paula, małego koalę leczonego z oparzeń w Koala Hospital Port Macquarie. Nasz mały miś dochodzi powoli do zdrowia, z czego bardzo się cieszymy!

20.01.2020

DYPLOM OD MINISTRA

"W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym (...)
Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!

16.01.2020

SPOTKANIE Z DYREKTOREM BANKU

W piątek, 17 stycznia 2020 r. nasi ósmoklasiści spotkali się z Dyrektorem oddziału Banku Spółdzielczego w Namysłowie, panem Szymonem Mikitów. Tematem spotkania była rola banku w gospodarce rynkowej i sposoby oszczędzania

15.01.2020

WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z HISTORII

Do etapu gminnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii - etapu gminnego, który odbył się 15 stycznia 2020 r. zakwalifikowało się 4 uczniów ZSP w Pokoju.

14.01.2020

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki - etap gminny:

13.01.2020

Międzynarodowy Dzień Koszuli

Jednym z elementów damskiej i męskiej garderoby, który nigdy nie wyjdzie z mody i w którym każdy  będzie zawsze dobrze wyglądać, jest koszula.  O tym jak uczennice i uczniowie naszej szkoły prezentują się w ponadczasowym elemencie garderoby mogliśmy się przekonać 13 stycznia 2020 roku. W  tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Koszuli .  Mogliśmy podziwiać koszule stylowe, sportowe oraz dobrze skrojony.Serdecznie dziękujemy wszystkim chętnym za przyłączenie się do zabawy.

10.01.2020

Międzyszkolny Konkurs plastyczno-matematyczny "Święta w geometrii"

Wyniki konkursu plastyczno–matematycznego „Święta w geometrii”

09.01.2020

SPOTKANIE: TRADYCJE KOLĘDNICZE W GMINIE POKÓJ

W piątek, 9 stycznia 2020 r., pani Izabela Jasińska z Muzeum Śląska Opolskiego opowiadała zgromadzonym w naszej szkole o najciekawszych zwyczajach ludowych praktykowanych na Opolszczyźnie podczas wieczoru wspomnień. Było więc i o tradycjach kolędniczych i tradycjach wielkopostnych: paleniu żuru, bramach z wydmuszek, pogrzebie kontrabasu i bieganiu z kołatkami. Z kolei Pani Monika Macioszek, emerytowana dyrektor GBP w Popielowie opowiadała o reaktywowanej w Starych Siołkowicach tradycji Wodzenia Niedźwiedzia.

09.01.2020

Spotkanie integracyjne uczniów z Pokoju i Domaradza

9 stycznia 2020 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów z SP w Domaradzu, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w warsztatach naukowo-integracyjnych w ramach naszego autorskiego projektu „Kto kocha przyrodę, ten szanuje wodę”. Mamy nadzieję, że to pierwszy krok do wspólnych międzyszkolnych działań, które zaowocują w przyszłości trwałymi przyjaźniami między naszą młodzieżą.
Podziękowania dla Pani Moniki za przeprowadzenie zajęć, a uczniom z Pokoju i Domaradza za aktywny udział w pozalekcyjnych warsztatach.

09.01.2020

WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Do etapu gminnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, który odbył się 9 stycznia zakwalifikowało się 3 uczniów ZSP w Pokoju

08.01.2020

WYNIKI: Wojewódzki Konkurs Polonistyczny

Pierwsze koty za płoty… Zmagania z językiem polskim rozpoczęły maraton konkursowy.

03.01.2020

Podsumowanie konkursu "Losowe zimowe opowieści"

02.01.2020

DYPLOM ZA UDZIAŁ W AKCJI BOHATERON

„Dziękujemy za zaangażowanie w projekt BoharON mającej na celu promocję historii Polski XX wieku (...) Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania i kreatywności Państwa pracowników i uczniów. Gratulujemy aktywnej społeczności szkolnej oraz życzymy powodzenia w realizacji kolejnych przedsięwzięć kształtujących młode pokolenie”

03.01.2020

"Czytam z Klasą"

Uczniowie z klasy 3b z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Pokoju zrealizowali I Moduł Projektu „FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI”. Pierwszą książką, którą przeczytaliśmy w ramach projektu "Czytam z Klasą” to „Dzieci z Bullerbyn"Astrid Lindgren.

01.01.2020

PODZIĘKOWANIE ZA ORGANIZACJĘ AKCJI "Otwórz Serce Dla Seniora"

27.12.2019

Listy w obronie młodej Iranki

Na początku grudnia 2019 r. reprezentanci klas 4-8 pod kierunkiem pani Magdaleny Gryszczyńskiej wsparli inicjatywę Amnesty International Polska i wzięli udział w Maratonie Pisania Listów w obronie tych, których prawa zostały złamane. Większość naszych uczniów najbardziej poruszyła historia młodej Yasamin Aryani, która została skazana na 16 lat więzienia za odmowę noszenia chusty na głowie, dlatego też postanowili napisać do władz Iranu apelując o uwolnienie kobiety.
Dlaczego uczniowie brali udział w akcji: 
- Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów/ek i ich bliskich – dają im siłę! 
- Władze reagują na apele, złe prawo jest zmieniane, a ludzie odzyskują wolność. 
- Do Amnesty docierają dobre wiadomości, które ukazują zmianę dokonaną przez listy.
- Wiemy, jak możemy reagować, gdy dzieje się komuś krzywda.
- Uczymy się pisać listy oficjalne.
- To ma sens - nasza ubiegłoroczna akcja zakończyła się sukcesem - Gulzar Duiszenowa z Kirgistanu domagała się ustawowego wsparcia od władz dla osób niepełnosprawnych i tak się stało.
Edyta Pawłowska
24.12.2019

Gminny Konkurs Recytatorski

Gratulacje.

02.01.2020

Świąteczne pieczenie pierników

13 grudnia 2019 r.w naszej szkole zapachniało świętami. To za sprawą uczniów klasy IIIa i IIIb, którzy pod opieką wychowawczyń  oraz jednej z mam kultywując bożonarodzeniowe tradycje, postanowili upiec świąteczne pierniczki. Wyposażeni w fartuszki, wałki i foremki ochoczo zabrali się do pracy. Własnoręcznie przygotowane oraz ozdobione ciasteczka wyglądały bajecznie i smakowały wyśmienicie, a ich zapach wprowadził dzieci w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pierniczki ozdobione oraz pięknie zapakowane były prezentem dla rodziców z okazji świąt.

24.12.2019

Warsztaty Bożonarodzeniowe z Seniorami

17.12.2019

Warsztaty bożonarodzeniowe w Muzeum Śląska Opolskiego klasy VB, VIA

17.12.2019

Kto kocha przyrodę, ten szanuje wodę

Co roku nasza szkoła koncentruje się wokół realizacji zadań o charakterze ekologicznym. W ubiegłym roku wspieraliśmy szczególnie mocno świadomość dzieci w zakresie ochrony drzew: uczestnicząc w corocznej Akcji Sprzątania Świata we wrześniu, sadząc 100 drzew na 100-lecie Niepodległej w szkole i przedszkolu, organizując w październiku Dzień Drzewa, w kwietniu Święto Ziemi w przedszkolu, organizując corocznie w szkole 22 marca Międzynarodowe Święto Wody i uczestnicząc w pozalekcyjnych warsztatach z dendrologii "Jakie to drzewo?"
Wszystkie nasze działania udokumentowane są na stronie szkoły https://psppokoj.pl/archiwum-201819.html https://psppokoj.pl/20182019.html
W tym roku postawiliśmy na wodę, której jest coraz mniej. Wydawałoby się, że zasoby wody są niewyczerpalne. Jednak wraz z nieodpowiedzialną działalnością człowieka zasoby wody na Ziemi nieprzerwanie maleją, a nasze zapotrzebowanie na nią jest coraz większe. Sposób, w jaki sposób gospodarujemy wodą ma ogromny wpływ na wszystkie gatunki jakie obecnie żyją na naszej planecie i na te, które będą ją zamieszkiwać. Rekordowe upały, jakie nawiedziły Polskę w tym roku (w tym naszą gminę) skłoniły nas do zastanowienia, co robić, żeby oszczędzać wodę i jak pomóc otaczającej nas faunie i florze przetrwać niedobory wody. Woda jest na wagę złota, jeżeli zatem w odpowiednim czasie nie rozpoczniemy oszczędzania wody i nie zaczniemy jej gromadzić, to będą nam w przyszłości grozić wielkie migracje i konflikty o wodę. Dlatego postanowiliśmy zrealizować szereg działań uświadamiających znaczenie wody pod hasłem: "Kto kocha przyrodę, ten oszczędza wodę". Będziemy przeprowadzać konkursy na rymowanki poświęcone oszczędzaniu, na lekcji chemii i fizyki będziemy eksperymentować z wodą, będą również wycieczki po ciekach wodnych w Stobrawskim Parku Krajobrazowym z okazji Światowego Dnia Wody - 22 marca, na lekcjach języków obcych będziemy uczyć się piosenek z wodą w treści, a Samorząd Uczniowski będzie uczył rodziców, jak oszczędzać wodę w domu. Co więcej, udało nam się zakwalifikować do projektu Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji pn "Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujeciu wodnym, czyli H2O dla BIO". Dzięki temu nasi uczniowie będą brali udział w wielu darmowych warsztatach i wycieczkach i zielonych szkołach związanych z tematyką ochrony zasobów wodnych w roku szkolnym 2019/2020 oraz 2020/2021 (http://bioh2o.rzpwe.opolskie.pl/informacja-dot-zakonczonego-naboru-placowek-szkol-w-ramach-projektu-prowadzenie-dzialan-edukacyjno-informacyjnych-pn-bioroznorodnosc-opolszczyzny-w-ujeciu-wodnym-czyli-h2o-dla-bio/)
A tymczasem w przedszkolu w grupie Krasnali odbyły się już pierwsze zajęcia poświęcone ochronie wody, co widać na załączonych zdjęciach. 
Edyta Pawłowska


10.12.2019

Świąteczne warsztaty bożonarodzeniowe

06.12.2019

Mikołajowy wyjazd pierwszaków i 6-latków do Opola

11.12.2019

Powiatowy Turniej w Mini Piłkę Ręczną - dziewcząt i chłopców

11.12.2019 r. w Świerczowie rozegrano Turniej w Mini Piłkę Ręczną o Puchar Starosty Namysłowskiego. Zawody były rozgrywane w kategorii chłopców i dziewcząt, startowały w nim reprezentacje: SP z Bąkowic, SP z Dąbrowy Namysłowskiej i PSP z Pokoju. Nasze uczennice zajęły pierwsze miejsce natomiast chłopcy uplasowali się na drugim miejscu. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana uczennica naszej szkoły – Wanessa Matuszek, a tytuł najlepszej bramkarki przyznano również naszej uczennicy – Katarzynie Gregorowicz.  

03.12.2019

Konkurs recytatorski cdn.

02.12.2019

Konkurs recytatorski "Barwny Świat Ptaków"

BARWNY ŚWIAT PTAKÓW pod takim tytułem odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

28.11.2019

Andrzejki

Andrzejki to idealna chwila do wróżb i zabaw tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 28 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowaprzygotowana przez Samorząd Uczniowski, Klub Wolontariatu i Gospodarza Szkoły. Jak tradycja nakazuje na imprezie andrzejkowej nie zabrakło wróżb i zabaw takich jak: ustawianie butów, losowanie karteczek z wróżbami, przekłuwanie serca i wiele innych. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach. 

26.11.2019

Dzień Pluszowego Misia

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie czwartej klasy odwiedzili grupę Słoneczek z przedszkola i odczytały jedną z przygód Kubusia Puchatka. Muszę przyznać, że dzieciaczki uważnie słuchały… A na zakończenie zatańczyliśmy taniec Kubusia PuchatkaJ

25.11.2019

"Nasze symbole narodowe - patriotyczna aranżacja sal"

20.11.2019

Międzynarodowy Dzień Prawa Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Prawa Dziecka. Tegorocznym hasłem przewodnim był #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEFU) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia. I tak w tym dniu młodsi jak i starsi uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przyszli ubrani w kolorze niebieskim.

21.11.2019

Wycieczka do Tarnowskich Gór

19.11.2019

Konkurs plastyczny

Uczennice naszej szkoły: Emilia Krysiak, Martyna Makarewicz, Zuzanna Michalska, Agata Rogalska, Klaudia Soboń i Martyna Soboń wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Ojczyzna w moim sercu" w odniesieniu do słów Kardynała Stefana Wyszyńskiego ,,Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce”, zorganizowanym przez Katarzynę Czocharę – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Za swoje prace otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie. Gratulujemy!

16.11.2019

Śniadanie Daje Moc - Dzień Zdrowego Śniadania

11.11.2019

Wspomnienia z II Marszu Niepodległości

Uczniowie z wielkim zapałam przystąpili do przygotowań z okazji  II Marszu Niepodległości. Świadectwem tego były radośnie powiewające flagi podczas pochodu oraz biało-czerwone stroje uczestników.

08.11.2019

Dumni z tego, że jesteśmy Polakami! 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną rozpoczęto pieśnią patriotyczną, którą odśpiewała uczennica klasy IIIb – Nina Przychodzeń. Następnie uczniowie klasy VIa pod pieczą pani Agnieszki Janas i pana Roberta Świerca przedstawili wizję Polski sprzed 101 laty oraz przybliżyli najważniejsze wydarzenia z naszej historii - od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie klas I-III zaprezentowali pieśni patriotyczne, które wprowadziły zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

08.11.2019

VA POMOGŁA W ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI

06.11.2019

Konkurs Historyczny

06.11.2019

II Marsz Niepodległości

05.11.2019

Wojewódzki konkurs języka niemieckiego - etap szkolny

We wtorek 5 listopada odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w roku szkolnym 2019/2020. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas V-VIII. Uczniowie rozwiązywali  test gramatyczno-leksykalny, który obejmował zadania zamknięte i otwarte. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 60 minut.

04.11.2019

"Szkoła Pamięta"

Uczniowie naszej szkoły, zarówno Ci duzi, jak również przedszkolaki wzięli udział w akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.
Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby na naszych cmentarzach, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty

29.10.2019

Warsztaty robienia lampionów z okazji św. Marcina

28.10.2019

Akcja BohaterOn w Naszej Szkole

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Pokoju w październiku brali udział w ogólnopolskiej kampanii  BohaterOn w twojej szkole o tematyce historycznej.  Projekt ten umożliwił uczniom wysłanie kartki do Powstańca, niejednokrotnie wypełniając życie tych drugich dobrymi, niespodziewanymi emocjami.Kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysłanie im bezpłatnych symbolicznych kartek. Projekt edukował naszych uczniów poprzez historie powstańców, wzmacniając poczucie tożsamości narodowej i postawy patriotyczne.

23.10.2019

Terenowy Turniej Ekologiczny 2019

14.10.2019

Pasowanie na Ucznia

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej i Święto Edukacji Narodowej to szczególne uroczystości w kalendarzu imprez naszej szkoły. Ten szczególny dzień odbył się 14 października 2019 r.

18.10.2019

Wycieczka do Elektrowni Opole

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pokoju 18 października 2019 roku zwiedzali Elektrownię Opole w ramach XV dni otwartych. Uczniowie  mogli przyjrzeć się z bliska opolskiej elektrowni. Tematem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych były nowe bloki energetyczne nr 5 i 6 przekazane do eksploatacji w bieżącym roku polskiemu sektorowi elektroenergetycznemu oraz wdrożone w Elektrowni Opole nowoczesnych rozwiązań służących ochronie środowiska. Nasi uczniowie poznali proces wytwarzania energii elektrycznej i uzyskali wiele ciekawych informacji na temat nowych jednostek wytwórczych o łącznej mocy zainstalowanej 1800 MW. Uczniowie zobaczyli kotły energetyczne, turbogeneratory, chłodnie kominowe i centralną nastawnię elektrowni.

15.10.2019

Siedmiu Wspaniałych

Członkinie samorządu uczniowskiego z okazji Dnia Chłopaka zorganizowały plebiscyt pod nazwą "Siedmiu Wspaniałych". Wyniki w imieniu samorządu ogłosiła Magdalena Jurek.  Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

11.10.2019

Dzień Bezpiecznego Komputera w klasach młodszych

04.10.2019

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Za nami już 9 edycja ogólnoświatowego mnożenia. Z działaniami tabliczki mnożenia w naszej szkole zmagali się uczniowie klas 3 – 8, a także nauczyciele i pracownicy szkoły, świetlicy i biblioteki publicznej.

30.09.2019

Narodowe Czytanie 2019

27.09.2019

Wybory do Samorządu Szkolnego

W piątek 27 września 2019 roku odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do samorządu przygotowali ciekawe i oryginalne plakaty, w których zawarli swoje pomysły. Głosowanie było tajne, a każdy uczeń mógł oddać jeden głos.

26.09.2019

Europejski Dzień Języków

19.09.2019

Sprzątanie Świata

20.09.2019

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata kl. I-III

15.09.2019

CZYTAM Z KLASĄ


     Uczniowie klas III  B  rozpoczęli ogólnopolski projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki”, którego celem jest rozwój czytelnictwa wśród uczniów.
Projekt składa się z 3 modułów:     
1. Fikuśne lekturki spod chmurki
2. Zwierzęce lekturki spod chmurki
3. Polskie lekturki spod chmurki
    W każdym z modułów uczniowie będą wybierali jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której następnie wykonają różnorodne zadania.
    Program projektu opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem.
     Zajęcia rozpoczęły się od ciekawego filmiku, w którym plastelinowy Czytuś zachęcał do udziału w projekcie, następnie każdy uczeń stworzył swojego Czytusia. Mam nadzieję, że udział w projekcie zachęci moich uczniów do czytania.

02.09.2019

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020