RADA RODZICÓW


Drodzy Rodzice!

 

Rada Rodziców Publicznego Przedszkola w Pokoju uchwaliła składkę na potrzeby naszych dzieci, która w roku szkolnym 2019/2020 wynosi 50 zł od dziecka na rok.

 

Wpłat można dokonywać u Wychowawców grup, skarbników bądź bezpośrednio na konto Rady Rodziców:
BS Namysłów: 03 8890 0001 0410 2199 4004 0001
Rada Rodziców przy Publicznym Przedszkolu w Pokoju
ul. 1 Maja 15, 46-034 Pokój
Tytułem: imię i nazwisko dziecka oraz grupa.

 

Planowany podział środków: 20 zł upominki okolicznościowe, 15 zł udział w teatrzykach, 15 zł udział w warsztatach. Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na potrzeby naszych dzieci tj. zakup nagród, zakup niezbędnych pomocy, dofinansowanie paczek mikołajkowych, upominków na Zajączka, opłacenie atrakcji na dzień dziecka, Andrzejki czy Bal Karnawałowy oraz finansowanie teatrzyków, warsztatów i dofinansowanie pozostałych przedsięwzięć.
Jeśli zechcą Państwo w inny sposób wesprzeć nasze dzieci, np. poprzez zakup konkretnych przedmiotów, czy pracę na rzecz dzieci prosimy o bezpośredni kontakt z Radą Rodziców.
Rada Rodziców podejmuje także kroki w celu pozyskania dodatkowych środków na potrzeby dzieci.

 

Dziękujemy za Państwa zaangażowanie
i zrozumienie dla podejmowanych inicjatyw mających na celu uatrakcyjnienie pobytu dzieci w przedszkolu.

 

Rada Rodziców

Spektakl „Benio w opałach”

 

Zapraszamy na przedstawienie teatru TAK pt. „Benio w opałach”, które odbędzie się 28.11. o 9.00 w naszym przedszkolu.

Historia dzieje się wśród tataraków, wysokich traw i lilii. Właśnie tu, choć nie wiadomo gdzie mieszka Benio - nie do końca zwykła zielona żabka. Benio nie ma rodzeństwa, a jego jedynym kompanem jest prawie księżniczka Larysa. Żabki razem żabarabują, grają na niewidzialnych instrumentach do momentu aż zmęczona Larysa chce wracać do domu. Benio pragnie zatrzymać ją za wszelką cenę, by bawiła się z nim już zawsze, tym bardziej, że w tej uroczej prawie księżniczce można się nawet zakochać...! Kiedy Benio spotyka Wodną Damę Dobrych Manier, która daje mu receptę na miłość wydaje się, że za chwilę wszystko skończy się dobrze. Niestety wszystko psuje Mucha Sio, która za zgodą Benia zaklina Larysę. Od tej pory rzeczywiście Larysa jak na zawołanie i jak zaczarowana robi wszystko o co poprosi Benio. Co gorsza zaklęcie działa również na dzieci. One również zaczynają robić to, co im każe Benio! Czy rzeczywiście o taką zabawę mu chodziło? Kiedy będzie miał dość i czy zatęskni za dawną Larysą?
To spektakl z mocno zaakcentowanym morałem. Uczy cierpliwości i szacunku do przyjaciół i do wszystkich rówieśników. Uświadamia dzieciom, że nie mogą mieć wszystkiego, chociaż czasem pokusa jest naprawdę silna.

Elementy języka angielskiego: Czasowniki ruchu, instrumenty muzyczne
Elementy interaktywne: Zabawa pantomimiczna, nauka tańca animacyjnego, zabawy ruchowe.

 

Rada rodziców

PRZEDSTAWIENIE „Piraci i wyspa skarbów”

 

Rada Rodziców zaprasza na przedstawienie pt. „Piraci i wyspa skarbów”, które odbędzie się 23.10. o 11.00 w naszym przedszkolu.

Piraci i wyspa skarbów to spektakl, którego inspiracją była powieść Roberta Louisa Stevensona opowiadająca o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. Bohaterem spektaklu jest młody chłopak Jim. Traf sprawia, że bierze on udział w wyprawie poszukującej skarbu legendarnego kapitana piratów. Nikt się jednak nie spodziewa, że wśród załogi statku znajduje się dawny towarzysz kapitana piratów, który za wszelką cenę chce odzyskać łup.

W spektaklu można usłyszeć trzy utwory zaśpiewane na żywo, dwie zabawy z dziećmi oraz zmieniające się kurtyny imitujące różne przestrzenie.

Postaci: Chłopiec Jim, Żarłoczny Billy, pirat Ślepy Pies, Doktor Wątroba, Kulawy John, Kapitan Smalec.

Podczas przedstawienia zwracamy uwagę na to, aby być w życiu odważnym, dzielnie stawiać czoła problemom oraz na to, że tylko ciężką pracą można osiągnąć upragniony cel.

W spektaklu bierze udział dwoje aktorów.

Czas trwania spektaklu: 40 minut

Delegaci Oddziałowych Rad do przedszkolnej Rady Rodziców 2018/2019:

 

Justyna Bazan, Sylwia Zając, Patrycja Mazurek, Katarzyna Kowalska, Anna Robojdek 

 

 

 Oddziałowe Rady Rodziców 2018/2019

 

Grupa Pszczółki
Sylwia Zając 
Beata Kuczyńska
Ewa Andruszków

 

Grupa Kotki 
Anna Robojdek 
Aleksandra Giza

Ewelina Szewczyk

 

Grupa Słoneczka 
Ewelina Rajkowska
Katarzyna Kowalska
Ewelina Kubowicz

 

Grupa Krasnoludki 
Justyna Bazan
Justyna Podgórska
Anna Zuzel

 

Grupa Biedronk

Kinga Bańczyk
Marta Pawłowska
Patrycja Mazurek

 

 

[pobierz] 2.0 MB rady-rodzicow-mikro-1

Rodzice wraz z uczniami i nauczycielami tworzą środowisko szkolne działające na rzecz stałego budowania i doskonalenia warunków kształcenia i wychowania. Dla każdego z wymienionych wyżej podmiotów ustawodawca przewidział możliwości zrzeszania się i wypowiadania w sprawach szkoły.
Jednym z tych podmiotów jest rada rodziców, której status wpisuje się w strukturę organów szkoły.